6 Mart 2016

Sınavlara 1 hafta kaldı!!Evett ikinci dönemin ilk sınavları başlıyor haftaya ve ne bok yiycem bilmiyorum. Böyle dediğime bakıp da beni tembel sanmayın, geçen dönem takdir ve onur belgesi aldım hem de 91 ortalamayla. ''Vaavv'' diyip nazar da değdirmeyin, Maşallah diyin. TM öğrencisiyim zaten abidik gubidik dersler görüyoruz. Tarih, coğrafya, osmanlıca, edebiyat ,felsefe ,sosyoloji falan. Aslında şöyle bi bakınca pek de abidik gubidik değil ama ileride tarih profesörü olmak isteyen bi kız için gayet basit ve sıradan (benim tabirimle abidik gubidik) dersler.

Şimdi diyeceksiniz e madem bu kadar çalışkansın notların falan da iyiymiş ,niye ne bok yiycem diye düşünüyosun? Hemen söyleyim; Korkuyorum. Yani geçen dönem notlarım çok iyiydi. Hocaların gözde öğrencisiydim. Ya bu dönem düşük alıp da hocaların gözünden düşersem? Ayy Allah korusun düşüncesi bile kötü. E diyeceksiniz ,böyle telaşlanacağına burada yazacağına git de derslerini çalış. Olmaz efenim çünkü size anlatmak istediğim bi anım var:
Cuma günü öğle arasında bizim kızlarla koridorun ucundaki erkekler tuvaletinin önündeki camların orda oturuyorduk. [Ne güzel tarif ettim(!)]. Baktım bunlar kendi aralarında konuşuyo bende çıkardım cebimden telefonu açtım trivia'yı oynamak için ama bir de ne görüyüm! Hiç canım kalmamış. Tee 50dk beklemem gerekiyor. Lan öğle arası zaten yarım saat. Bende naptım? Bizim okulda B sınıfında bi arkadaşım var. Geçen senelerde aynı sınıftaydık ama bu sene ayrıldık. Neyse bunun yanına gitmeye karar verdim çünkü biz bununla triviadan karşılıklı oynuyoruz. O oynayıp yanınca sıra bana geçecek. İşte gittim bunun yanına ,en arkada oturuyorlar. Yanında Ateşli ,İmza(bizim sınıftan gıcık olduğum bi kız) ve onların sınıfından bi oğlan var oturmuşlar telefondan bişeye bakıyolar. Gittim yanlarına ''Hadi trivia oynayalımm'' dedim ve kıza(bunun takma adı trivia olsun) zorla telefonu çıkarttırdım. Trivia başladı telefondan oyunu oynamaya. Hem soruları cevaplıyoruz hem konuşuyoruz gülüşüyoruz derken tahtada çalan şarkıya kulağım takıldı.  Melodisi acayip hoştu.Bi de zaten o gürültüde falan şarkıda ne dendiğini anlamadım bizimkilere sordum : ''Bu hangi dil?''
Cevap yok. Tekrar sordum. Trivia bana baktı ''Ne hangi dil?'' dedi. ''Şarkı.'' dedim. Yanlarında oturan oğlan kafasını bana çevirdi. Tip tip baktı ve beni yıkan o cevabı yapıştırdı => ''Türkçe!''
Allahım bizimkiler nasıl gülüyor anlatamam. Ben utancımdan yerin dibine dibine batıyorum böyle. Trivia gülerek dediki ''Şarkı Türkçe ya ondan şaşırdım neyi soruyo diye. O yüzden cevap vermedim'' dedi. Benim yerin dibine çöküşüm hızlandı tabi. Dedim bari durumu kurtarıyım ''Yaaee ben sözlerine hiç odaklanmadım ki. Müziğe odaklandım sadece. Ondan sordum'' falan başladım bahane üretmeye. Oğlan dedi ki ''Anlamadın mı ne dediğini?'' MAL ZATEN REZİL OLDUM GEL İYİCE ÜSTÜME! Biraz önce saydığım bahaneleri yeniledim derken imdadıma en yakın arkadaşım olan ateşli yetişti ''Bende anlamamıştım! Gerçekten zor de mi anlamak?'' Yaa canım yaa beni kurtarmaya çalışıyo bak..
Neyseki konu çabuk dağıldı oyuna döndük. Trivia başkalarıyla oynuyo bende cevaplamasına yardım ediyorum. Tüm soruları biliyorum falan oğlan dedi ki ''Yav sen nasıl her şeyi biliyon?'' Dedim ''Ben bilirim'' (Bu nasıl bir anı ,bu nasıl bir anlatım?)
Sonra Trivia benimle olan oyununu oynamaya başladı. Oğlan ''Bakıyım adı neymiş bunun?'' dedi. Oyundaki kullanıcı adıma baktı. ''Woow çok havalıymış. Güzel isim'' dedi. (Ankara şivesiyle konuşan bir çocuğun woow demesi garip) Sonra herkes bana bakmaya başladı. Ateşli parmağıyla beni gösterdi. Trivia konuştu ''xxxxx Kamer''
Evet ,yerin dibine girme sırası ondaydı! Ona böyle anlamlı bi bakış attım çocuk önüne döndü. 1dk falan sonra arkasına döndü ''Pardon'' dedi. Ve evet, 1-0 yenik başladığım oyunda berabereydik!
Devamı yok. O beni rezil etti sonra ben onu rezil ettim (aslında ikimizde kendimizi rezil ettik). O kadar. Sonra zil çaldı sınıfıma gittim. Başkanlık görevimi yerine getirerek coşan arkadaşlarımı yerine oturttum tahtayı sildim. Sonra ğretmen geldi yoklamayı aldım.
Allahım ne sıradan bir hayatım var ya!! Ama ne bekliyorum ki? Çocukla ölümsüz bi aşka yelken açmayı mı? Hayır. Sadece yüzünü bir daha görmek istemiyorum o kadar!
Bu arada internetim bitmek üzre o yüzden ''İmza olayı'' adlı olayı sonra anlatacağım. Kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın :)

*Kendimi rezil etmemi sağlayan o şarkı =>


(Cuma eve gelir gelmez ilk işim şarkıyı telefonuma ve bilgisayarıma indirmek oldu. 3 gündür dinliyorum ve bu şarkının Türkçe olduğunu anlamayan mal beynime hakaretler yağdırıp duruyorum.)

0 yorum:

Yorum Gönder