28 Eylül 2016

Dershane

12.Sınıfa geçtim!! Ama hiçte beklediğim gibi olmadı, yani eğer benden küçükseniz 12. sınıf şöyle güzel olacak böyle güzel olacak diye umutlanmayın. Bende umutlandım, bende lise dizilerine inandım. Meğer koca bi yalanmış. Öyle havalı havalı kızlar yakışıklı, marlon brando tipli oğlanlar falan anca lise dizilerinde olur(ki ordaki marlon brando tiplilerde 30'unun üzerindedir keza) neden? Çünkü normal şartlar altında 12. sınıf bir öğrenci kafasını kitaplardan kaldıramaz, çünkü kafasını kaldırdığında gözünde çapağı, dudağının etrafında kurumuş salyası, saç baş dağınık bir neanderthalle karşılaşır da ondan.
Allahım neymiş şu YGS ya insanı perimperişan ediyor. Sınıfta tek bir kişi bile kafasını kaldırıpta sağa sola bakınmıyor varsa yoksa test! O kadar çözüyoruz sınavda yarar inşallah.
1. Sınavda yardımcı olması için attığım bir adım da dershane olayı oldu. Daha ilk haftadan bu kadar olay yaşayacağımı bilmiyordum ama. Geçen hafta salı günü başladım dershaneye. O kadar garip bir yer ki adı sanı yok. Evet cidden yok. Kızılayda bir iş hanının 6. katında ama ne binanın dışında ne girişte bi tabela yok. Çünkü bunlar ingilizce kursu adı altında çalışıyolar. Niye böyle bişey yapıyolar diye sorarsanız bende anlamadım. Ama bildiğiniz dershanenin adı yok. "Millet hangi dershaneye gidiyorsun?" Diye sorunca vereceğim bi cevabım yok. Sonra mesela dershane çok garip. Bugüne kadar kantin ve tuvaletin yerini bilmiyordum. Tam 1 haftadır yemek yemiyorum ve çişimi tutuyorum. Siz düşünün halimi. 1 haftadır iş hanını aradım taradım kantin ve tuvaleti bulamadım. Saat 5'den 9 buçuğa kadar ne yemek yiyebiliyorum ne çiş yapabiliyorum. Bi dahakine yanıma azık ve lağzımlık alacağım herhalde 😝
2. Neyse, asıl anlatmak istediğim konuya geliyim: ben çok soğuk görünen bir insanım. Hiç kimseye kolay kolay ısınamam ama ısındımı da tam ısınırım. Bana ulaşmak için de kabuğumu açmak gerekir. Neyse dershanenin 2. günüydü. Ben biraz geç kaydolmuştum ve doğal olarak hoca eksiklerimi nasıl tamamlayacağımı sordu. Tam o sırada ön sırada oturan bi çocuk bana defterini uzattı, bende teşekkür edip aldım. Bu olay cuma günü oldu. İşte eve gittim defterin fotolopisini falan çektim pazar günü çıkışta defteri çocuğa uzattım "teşekkür ederim" dedim. Sonra aramızda geçen konuşma aynen şu:
3. "Ne için?"
4. "Defteri bana verdin ya"
5. "Eee?"
6. "Ne eee?"
7. "Napıyım bu defteri?"
8. "Bana verdin ya fotokopi çektiriyim, eksiklerimi tamamlayım diye!"
9. "Yoo ben bunu sırada buldum senin sandım benim değil ki"
10. "😳😳😳😳😳"
11. "Hem baksana bu defter eksik, al benimkini veriyim ona çalış"
12. "Peki"
13. Bütün sınıf kahkalara boğuldu tabi! Hay ben beynimi .......(!) Ya ama Allah aşkına benim hatam mı? Hoca tam "eksiklerini nasıl tamamlayacaksın" diye sorduğunda bana defteri uzatıyo mal sonrada "bi binim diğilki"! Tövbe estağfirullah...

0 yorum:

Yorum Gönder