26 Kasım 2016

Saçlarımı kestirdim! Hem de kısacık!


Dün öğlen yine her zaman yaptığım gibi yatıyordum. Sonra birden bire nedense aldatıldığımı düşündüm.(Evet 17 yıldır sevgilisi olmayan ben niyeyse bir anda aldatıldığımı düşündüm ve o psikolojiyle depresyona girdim) Allahım neyin kafasını yaşıyorum ben?! Her neyse sonra o psikolojiyle gidip saçımı kısacık kestirmek istedim. Bunu anneme söyleyince tabiî ki kadının yüreğine indi.’’ Ne güzel saçın var işte, O nerden çıktı? Niye kestireceksin?’’ler gelmeye başladı. ‘’Yatarken bir anda aldatıldığımı düşündüm ve depresyona girdim’’ diyemedim tabi kadına. Deseydim kuaföre değil tımarhaneye giderdik. Neyse işte annem ilk başta mırın kırın etti ama sonra ‘’kendin bilirsin’’ dedi. Bizde çıkıp kuaföre gittik. Bu defa kuaför ‘’Emin misin?  Bak kesiyorum? Saçların güzel bence. Sadece kırıkları alıyım?’’ demeye başladı ama ben gayet kendinden emin bir tavırla ,kendimden ödün vermeden söyledim; ’’Kes!’’
     Bazen bende çok merak ediyorum neyin psikolojisinde olduğumu. Allah aşkına bi insan durup dururken aldatıldığını düşünüp saçını kestirmeye karar verir mi? Ben verdim işte. Şu anda saçlarım kısacık. Adeta bir Tuba Büyüküstün, Emma Watson oldum. Tabi biraz önce dediğim hayaller kısmıydı. Gerçek halim adeta bir Puyol, Manuel Reina..
Ya amaaan boş verin. Ben kendimi beğendim valla. Kimse de nezaketen ‘’hiç yakışmamış’’ demeyeceğine göre?  Kafam rahat (inceyi aldınız umarım?)
*Sakın biri çıkıpta ‘’Çok inceydi anlayamadık’’ demesin,yolarım.
     Şimdi, bi anda saçma sapan bir düşünce yüzünden saçımı kestirdim. Sonra tabi beni bi korku aldı. Hemen google amcaya sormaya başladım ‘’Kısa saç bakımı, kısa saç modelleri bayan, kısa saç bakımı zor mu?’’ tabi bunları okuyunca kendime bi sövdüm bi sövdüm! Kısa saç yağmurda kabarırmış, bakımı çok çok zormuş, bi de herkes sizi erkek sanıyomuş, saçma sapan lakaplar takıyolarmış. Son ikisi tamam, hadi onlara eyvallah ama diğer maddeler? Ki benim saçımı kestirmemdeki bir diğer  etkende kullanımının rahat olmasıydı. Yani ben kullanımı rahattır diye düşünmüştüm. Bu sabah kalkınca anladım ki kullanımı pek de rahat değilmiş. Arkadaki saçlar amuda kalkıp ön tarafa el sallayabiliyormuş. Yaa neyse tamam kendimi daha fazla korkutmayacağım. Dediğim gibi, ben kendime yakıştırdım. Diğer insanlar yakıştırsa ne yakıştırmasa nee?


0 yorum:

Yorum Gönder