20 Mart 2017

Yine bi işlerle uğraşıyorum ama hadi hayırlısı..


Bugün, eski blogumdaki yazılarımı niyahet buraya aktardım. 2013-2014 yılları arasında kullandığım bir blogum vardı. Lisenin ilk yılında açmıştım. Bugün aklıma geldi o blog ve açıp eski yazdıklarıma baktım. Allahım ne kadar mal ne kadar saf ne kadar ergenmişim?! Neden böyle dediğimi 2013-2014 yıllarındaki gönderilerimi okuyup anlayabilirsiniz.
Aradan tam 4 yıl geçmiş o blogu açalı. Lisenin ilk günlerini falan anlatmışım hep. Şimdi 4 sene sonra tekrardan orayı açıp okuyunca bi duygulandım. Arkadaşlarıma verdiğim lakapları anımsamakta zorlandım ''Bu kimdi ki len acaba?'' diye düşündüm.. 9. sınıftaki halim 12. sınıftaki halimden ne kadar da farklıymış! Mesela o zamanlar Sarı, Mavi ve Tiyatrocuyla arkadaşmışım. Aramızdan su sızmıyormuş. Şimdi ise hepsi başka okula gitti, içlerinde bir tek ben kaldım bu okulda. Tiyatrocu ile çok yakınmışım, bu seneye kadar öyleydi de. En yakın arkadaşımdı, bff'mdi ama bu sene onunla küstüm. Çünkü tam 3. defa bana şöyle dedi; ''Sen beni sırtımdan vurdun''. İlk dediğinde 10. sınıftaydık, alınmıştım ama alttan almıştım. 2. kez dediğinde 11. sınıftaydım yine alındım ve yine alttan aldım. Ama 3.sünde benimde canıma tak etti artık ve onunla konuşmayı kestim.


Şu an en iyi arkadaşım Directioner ve Esmer. Eski postlarımda onlardan bahsetmişim. Directioner(yeni ismi Ateşli) 9. sınıftayken sabahları kantinde konuştuğum arkadaşımdı. İkimizde aynı servisteydik ve sabahın 7'sinde okulda oluyorduk(ders 8'de başlıyordu). Arkadaşlarım okula gelene kadar Directioner ve Nine ile  falan takılıyodum kantinde. Ama daha sonra, 9. sınıfın sonları 10. sınıfın başlarında Directioner'le bi arkadaş olduk ve patladı gitti.. Directioner, Tiyatrocu ve Ben. Bu seneye kadar ayrılmaz üçlüydük. Adeta bir Metin-Ali-Feyyaz, Mahzar-Fuat-Özkan'dık. Ama ben Tiyatrocuyla küsünce durum değişti tabi.
Directioner'le hala arkadaşım, hala benim eniyi arkadaşım. Aynı okuldayız ama farklı sınıflardayız, o mf'ci ben tm'ci..
Esmer ise benim taa ortaokuldan arkadaşım. Ondan da eski postlarda bahsetmişim hep. Birlikte Anıtkabir'e falan gittiğimizi anlatmışım eski postlarda.  Her ortaokul arkadaşlığı ilişkisinde olduğu gibi bizim arkadaşlığımızda orta sonra ''sakın birbirimizden ayrılmayalım, hep konuşalım'' dedikten sonra lisede başka arkadaşlar bulmamızla bitmişti. Doğum gününden doğum gününe konuşuyorduk o kadar. 2015'teki doğum gününde ona attığım doğum günü mesajı ve sonraki konuşmalarımız neticesinde başka bir lisede okuyan Esmer benim ısrarım ve kendi isteği sonucunda 1,5 yıl önce(2015) biz 11. sınıftayken bizim okula geldi. İyi ki de geldi. Çünkü beni anlayabilen ve benim onu anlayabildiğim sayılı insanlardan biri o.. (uff çok ergence oldu bu)
Öyle işte.. Acısıyla tatlısıyla ve milyonlarca anısıyla bir lise hayatını geride bırakmak üzereyim. YGS'ye girdim şu anda LYS'ye çalışırken ve puanın açıklanmasını bekliyorum.. 3 ay sonra mezun olacağım ve hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim lise hayatım bitmiş olacak... Bakalım üniversitede neler bekliyor beni?

*DipNot1: Eski postlarımda sık sık kullandığım kız kelimesi yüzünden herkesten özellikle de Kadınlardan çok özür dilerim, cahillik işte..
*DipNot2: İkide bir isim değiştirip duruyorum. Eski postlarıma bakınca sizlerde göreceksiniz. Paypon,kaJJu,Güneş ve son olarak Kamer.. Kendime uygun bir ad seçmeye çalışıyordum ve en sonunda kendime en uygununu seçtim sanırım. Bir daha da isim değiştirmeyeceğim, aha da buraya yazıyorum, altınıda çiziyorum!

0 yorum:

Yorum Gönder