6 Ocak 2018

1 Gün 2 Ayrılık: Mahmut Hoca ve Tosun Paşa

Dün 2 güzel insanı kaybettim. Çocukluğumdan, ablamın, annemin ve hatta babamın çocukluğundan beri daima yüzümüzü güldüren, yeri geldiğinde de hayat dersini veren, ilk öğretmenimi, Mahmut Hocamı, yani Münir Özkul'u kaybettim.
93 yaşında aramızdan ayrıldı Mahmut Hoca. Ama insan sevdiklerine ölümü yakıştıramaz ya... Artık öğrencilerine, Damat Ferit'e, İnek Şaban'a, Güdük Necmi'ye, Hafize Ana'ya kavuştun. Kabul etmek istemesek bile ,onca yıl aradan sonra yine onlarla birliktesin...
Ardında yüzlerce film ve sayısızca güzel anı bıraktın bizlere. Babamın, annemin, benim yüzümde öğrencilerinle birlikte sayısız gülümseme oluşturdun ve bundan sonra benim çocuklarımın, torunlarımın yüzlerinde de senin sayende gamzeler belirecek. Bir Mahmut Hoca asla ölmez.. Anıların, filmlerin daima bizlerle birlikte yaşayacak... Nur içinde yat Münir Usta...Dün yaşadığım 2. ayrılık ise nam-ı diğer Tosun Paşayla yani Cenk Tosunla oldu. 27 milyon £ karşılığında Beşiktaş'tan Everton'a yani dünyanın en iyi ligi olan Premier Lig'e transfer oldu. Yaşayacağımız tek ayrılık bu olsun yeter ki ama insan üzülmeden edemiyor işte. Bana az mı evin içinde takla attırdı? Tam zamanında attığı o muhteşem golleriyle, efendi duruşuyla, düzgün karakteriyle Atatürk'ün ''zeki, çevik ve ahlaklı sporcu'' tabirinin vücut bulmuş haliydi. Ve o artık bir Beşiktaş efsanesi... Bundan sonra da yolun açık olsun Tosun Paşa..

 Güzel günler seni bekliyor, güneşli günler...

Şenol Hocamın bakışı bizim duygularımızın da tercümanı olmuş...
Hem gurur hem hüzün...İkisi bir arada...
Yolun açık olsun hakiki Tosun Paşa !


2 yorum:

  1. Hababam sınıfının mahmut hocası, Münir Özkul mekanı cennet olsun inşallah. Haberde görmüştüm 400 tane filmde oynamış Allah rahmet eylesin.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Amin, nur içinde yatsın, bugün 2 filmini izledim ustayı yad etmek için. Onlar gibileri bir daha gelmez gerçekten...

      Sil