15 Ocak 2018

Come. Come. Whoever you are.

Come. Come. Whoever you are. Yani bizim dilimizde tam çevirisi ile : Gel. Her kimsen, gel.
Beşiktaş'ın yeni kampanyası karşınızda. 2020 yılına kadar tüm dünyada 100M taraftara ulaşmaya çalışan şanlı Beşiktaş kulübü Come to Beşiktaş kampanyasını bir üst seviyeye çıkararak tüm dünyaya Mevlana Celaleddin Rumi'nin o muhteşem sözleriyle sesleniyor:
Gel, kim olursan ol yine gel.


Tüm dünyadan insanlara dili, dini, ırkı ne olursa olsun kucak açan büyük bir dünya kulübü olma yolunda bugün çok önemli bir adım attık.
Bir Beşiktaşlı olarak bu kampanyayı sonuna kadar destekliyorum.
Kulüp başkanımız Sn. Fikret Orman'ın bugün tanıtımını yaptığı bu kampanyada vurguladığı gibi büyük dünya kulüpleri bu tür kampanyalarını yapmaya 10-20 yıl önce başladılar. Biz de Beşiktaş ve Türkiye olarak bugün bu büyük adımı attık. İnşallah 2020 yılına geldiğimizde Beşiktaş bir dünya kulübü olma yolunda bugün attığı adımı metrelerce ve hatta kilometrelerce ilerletmiş olacak. Buna can-ı gönülden inanıyorum ve siz sevgili izleyicilerime de buradan sesleniyorum; :)
COME TO BEŞİKTAŞ ^^


Hazır yeri gelmişken anlatmak istediğim son bir şey var:
Liseye giderken 2 arkadaşımı ve annemi Beşiktaşlı yaptım. 2 arkadaşım ve kendi kız kardeşim ise başka takım tutmalarına rağmen Beşiktaş'ı gerek kadrosuyla gerek yaptıklarıyla gerek maç günleriyle daha iyi biliyorlar. Kendi tuttukları takımdan 3 kişinin adını sayamazken Beşiktaş'ın ilk 11'ini say desem kusursuz sayarlar o derece :)
Beşiktaşlı yaptığım 2 arkadaşımdan biri olan Esmer bana bir keresinde şöyle demişti:
''Beşiktaş'ı yaydığın kadar İslamiyeti yaysaydın şimdi cennetliktin''
Bu sözü aklıma geldikçe gülerim ,ama napıyım Esmer, biz de böyle bir deliyiz. Tek tutkumuz Beşiktaş ve onun için her şeyi yaparız:)
Kapanışı tekrar güzel bir çağrıyla yapıyorum:
COME TO BEŞİKTAŞ :)


Bahsettiğim yeni kampanya. Tüm dünyada gösterimde olacak
harika bir reklam filmi.
İşte vizyon, İşte Beşiktaş...

4 yorum:

 1. Bir Fener'li olarak kampanyan hayırlı, uğurlu olsun diyorum Kamer'ciğim. Fener'li olduğumu öğrenince benden nefret etmezsin değil mi?:)))Sosyal medyada farklı takım tutanların birbirini hiç sevmediğini görüp üzülüyorum ve şaşırıyorum ondan sordum:) Çünkü ben hiç böyle hissetmem, yani o Galatasaray'lı, öteki Bursaspor'lu, sen Beşiktaş'lı, gayet doğal geliyor bana ayrıca maç izlemem, nefret ederim hatta:)))Fener'de kimler oynuyor sorsan Alex'ten başka isim bilmiyorum o da gitti..:( diğerlerinin isimlerini gerçekten bilmiyorum e maç izlemeyen nasıl bilsin?...

  Benim rahmetli amcam da senin gibiydi ama hastaydı tuttuğu takıma, o da Fener'liydi ölmeden bir gün önce Fener şampiyon olmuştu o yıl, 2007'ydi...hala unutmam bunu gördü öyle öldü diye:((( takımlar arası centilmenlik olsun, kimse kimseden nefret etmesin, yenilmek, yenmek doğal üzülmesin:) ben üzülmüyorum mesela...sonuçta bu bir oyun yaaa...ha sokakta çocuklar oynamış, ha sahada büyükler:)

  Bu konuda sosyal medyada insanların birbirini kırdığını, kızdığını, alay ettiğini görünce çok üzüldüğüm için böyle uzun yazıp, içimi döktüm:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel yaptın ablacım, ellerine sağlık:) O nasıl söz, insan insandan farklılığı yüzünden nefret eder mi hiç? Asıl böyle farklılıklar hayatımıza anlam katıyor, siyah olmazsa beyazın farkını görebilir miyiz?
   Futbol biz kadınların pek ilgi duymadığı bir şey. Hatta nasıl olduğunu anlamıyorum ama futbola ilgi duymayan erkeklerde var. Çoğu kişi ''ben ... takımlıyım'' diyor o kadar. Tuttuğu takımın oyuncularını bilmeyenler var. Ama bu bile ülkemizde futbola olan sevgiyi göstermiyor mu? Takım tutmuyorum da diyebilirdik sonuçta. Ama öyle veya böyle hepimizin gönlünde bir takım, bir renk mutlaka var. Ben de ve diğer fanatiklerde fazladan olan şey ise bence ruh. Ama sakın yanlış anlamayın, kimseye ruhsuz demiyorum. Bu öyle bir ruh ki bazıları buna çılgınlık diyor. Çünkü bizler tuttuğumuz takıma yürekten bağlı oluyoruz. Tıpkı aşk gibi bir şey. Nasıl oldu bilmiyorum, neden bu kadar çok seviyorum onu da bilmiyorum. Galiba ben bir insan yerine Beşiktaş'a aşık olmuşum :D Bir fanatik olarak sadece Beşiktaş'ın kadrosunu da değil, Beşiktaş'ın maç yapacağı tüm takımları bilmek, değerlendirme yapmak gerekiyor yoksa içim rahat etmiyor :D
   Futbolda bazen hiç görmek istemediğimiz davranışları maalesef görüyoruz. Sokakta dahi yaşanmaması gereken olaylar ne yazık ki saha içinde yaşanabiliyor. Bunun da tek bir çözümü var. Yıllar önce Atatürk'ün dediği gibi olmak, yani zeki, çevik ve ahlaklı olmak gerekiyor.
   Allah rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın amcanız, Fenerbahçe'nin bir sonraki şampiyonluğu da amcanıza benim armağanım olsun.
   Sevgilerimle ^^

   Sil
 2. Seni çok iyi anlıyorum galiba rahmetli amcam da ligdeki en minik maçları bile tvde izliyorum kızım derdi:)Ben televizyonda maç görünce anında kanal değiştiren biriyim. İsterse Fener'in maçı olsun:)farketmiyor:)))evet sanırım tutku seninkisi derin bir tutku.:)bendeki kedi,köpeklere yardım etme, koruma tutkusu gibi:)çoğu kişi beni anlayamıyor mesela kendim zorda kalacağımı bile bile mahallenin kedisini, köpeğini hem de özel kliniklerde tedavi ettirmeye kalkıyorum ettiriyorum da sonra 1 ay çay-ekmek-peynirle idare ediyorum..:)

  Ayyyy amcam duysun bunu ne olur, ben söylerim duyar umarım çok teşekkür ederim hadi inşallah
  Benden de sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne kadar da güzel bir tutku :-) Bende her yıl para biriktiririm ve kartal yuvasından forma-tişört ne varsa alırım, sonra harçlıksız kalıyorum tabi ama göğsümde taşıdığım arma yetiyor bana. Bu yüzden sizi çok iyi anlıyorum:) İyi ki bu tutkularımız var:)
   Sevgilerimle :-)

   Sil