30 Ocak 2018

Fikret Başkan

Evet bugünkü 3. blog yazım bu yüzden bana kızabilirsiniz, haklısınız. Ancak ne yazık ki bunu yazmadan duramayacağım.
Dün en yakın arkadaşım Ateşli ile whatsapp'ta konuştuk. UniBjk üyesi olduğum için bana bir mesaj gelmişti ve ben de o mesajı hemen Ateşli'ye attım. Beşiktaş başkanı Fikret Orman 30 Ocak 2018 Salı günü Ankara Armada AVM'ye gelecek ve ilk 50 kişiye imzalı yeni sezon forması hediye edecekti. Tabi doğal olarak biz coştuk. Ateşli de benden az olmasın fanatiktir.Hemen yarının planını yaptık. Sabah saat 9'da Kızılay'da buluşup metroyla Söğütözüne gidecektik. Armada zaten Söğütözü metro durağının hemen karşısında. Yani bizim planımız sabah saat 9.30'da Armada daha açılmadan oraya gitmekti. Kapıda bekleyecektik Armada açılınca hemen Kartal Yuvasının oraya çıkıp orada beklemeye devam edecektik. Hem de saat 2'ye kadar! Çünkü biz manyağız çünkü aklımıza zorumuz var çünkü biz Beşiktaşlıyız :)

Sonra ben kendi kendime bir sinsilik düşündüm ve dedim ki ''Benim 1 yaşında olan yeğenimde bizimle gelsin, orada kartal pençesi yapar, bizi hemen içeri alırlar :D'' ve hemen bizim 2 alt katımızda oturan ablamı, yani yeğenimin annesini aradım. Şansa bakın ki ablamın iş yeri de geçen ay Armada AVM'nin içine taşınmış! Ablam dedi ki ben sizi götürürüm sabahtan, hiç metroyla falan uğraşmayın. Ama şöyle bir şey var, Ateşli'nin evi bize çok ters kalıyor. Ateşli kendisi gelecekti, Armada'da buluşacaktık.
Bunu Ateşli'ye söylediğimde ''Ben gelemeyebilirim çünkü hem yolu bilmiyorum hem de bankaya gitmem lazım, kyk paramı yatırmam lazım'' dedi. Üstelik anneside böbrek taşı düşürüyormuş hastaneye gitmesi lazımdı. Durum böyle olunca pek ısrar edemedim tabi. Ben, ablam, yengem(ablamın annesi) ve yeğenim gidecektik. Ama sabah olunca yengem beni aradı ''Sabah orası çok soğuk olur, yeğenin üşür, sen hazırsan ablan seni bıraksın'' dedi. Ben de tek başıma gitmek istemedim doğrusu. Yattım uyudum. Üstelik geçen pazartesi psikoloğa gitmiştim ve kullanmam için uyku hapları vermişti. Yarım doz bile içsem öğlene kadar uyuyorum. Gece yatmadan onu içmiştim, 5'te alarm çalmaya başlamasına rağmen 7.30 ta bile hala ayıkamamıştım. Telefonla konuştuktan sonra bi yattım taa öğlen 12'ye kadar.

Güya Fikret Başkanla fotoğraf çekinecektim.
Aslında selfie çekti ama ben çok arkadaydım.
Çıktım mı çıkmadım mı bilmiyorum :D
Öğlen olunca ablam beni aradı. Hadi hazırlan gelip sizi alıyım dedi. Işık hızında hazırlandım. Aşağıya inip yeğenimi uyandırdım, üzerini falan giydirdik yola çıktık. Ama Armada'ya gittiğimizde saat çoktan 2 buçuk olmuştu. İmzalı formayı bırak, Fikret başkana 20 metreden yakın yaklaşamadık inanılmaz bir kalabalık vardı. Ama uzaktan bol bol fotoğrafını çektim, yeğenim orada yaptığı kartal duruşuyla taraftarların yüzünü güldürdü falan ama o kadar. Maalesef Fikret Başkanla fotoğraf çekinemedik.  O gittikten sonra Kartal Yuvasını gezdik. Tabi yeğenim yine bayağı bir ilgi odağı oldu. Ben kendime ne zamandır istediğim kamuflaj eşofman takımını aldım. Ben mutlu oldum, Beşiktaş kazandı, Fikret başkanı ilk defa bugün o kadar yakından gördüm. Güzel bir gündü ya, mutluyum :)Aldığım, daha doğrusu ablamın ve yengemin aldığı eşofman takımım :) 239 tl tuttu. Para Beşiktaş'a gitti, mutluyum :D Bugün Gençlerbirliği kupa maçımız var izlerken giyerim artık:) Hatta şu anda da üzerimde bu takım var, çıkarmayı düşünmüyorum :D
Sweatshirt'in önü fotoğraftaki gibi değil, BJK arması var ve süper duruyor :)

Yeğenim^^ Beşiktaş'ın kartal pençesi
duruşunu yapıyor ve tahmin edin bunu ona
kim öğretti? :D

6 yorum:

 1. Ay, ay, ay gözün aydınnnn:)))ben Fener'in başkanı kim bilmiyorum bile inan.:)Yeğenin çok tatlı.:))eşofmanını güle güle giy:)

  YanıtlaSil
 2. yaa yeğenin çok tatlıymış :)) maşAllah .. olsun 20 m de olsa görebilmişsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederimm :) o 20 m var ya bana bir ömür bile yeter :D

   Sil
 3. Beşiktaşlı bir blogger gördüğüme sevindim. Fikret Başkan candır. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beşiktaşlılık kardeşliktir, ben de sizi gördüğüme sevindim:) Fikret Başkan candır, candandır :)

   Sil