11 yorum
 1. Canım yaaa, kafan bayağı karışmış anladığım kadarıyla ve bu yaşlarda doğal:)))işin uzmanı değilim yani sana öğüt verecek belki enson kişiyim. Hani evlibarklılar daha halden anlar. Yine de şöyle diyeceğim öncelikle kendini niye bu kadar eleştirmişsin yapma, grafik de olsa profil resmin çok sempatik, sevimli ve hanım hanımcık biri. Hatta yüzünün uzun olduğunu yazmışsın öteki yazında ki, bu yüz uzun değil yürek biçimi yani ideal yüz biçimi (özellikle kadınlarda) ama onun yanında rahat hissetmiyorsan, sevmediğini de söylemişsin madem kendini zorlama, mecbur değilsin ki...madem sevmiyorsun zorla olmaz zaten.
  Umarım o da çok üzülmez..benim diyeceğim ona açık ol, dürüst ol, dobra ol.
  Kolay gelsin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim ablacım yorumun için, ben gerçekten kendim ettim kendim buldum. Çok bağlanmayacağım diye diye çocuktan iyice koptum. Oysa ilk başlarda ne kadar da güzeldi her şey.. Yine geriliyordum, rahat değildim ama onu da seviyordum aynı zamanda. Ama zamanla ona bağlanmamaya çalışırken ondan iyice koptum ve şu an buluştuğumuzda tek düşündüğüm o an ne kadar gergin olduğum.. Aslında gerçekten çok iyi birisi, bence benim gibi bencil birini hak etmiyor. Ama bunu onu kırmadan nasıl söyleyebilirim bilmiyorum.. Sanırım biraz daha zamana ihtiyacım var:(

   Sil
 2. Öncelikle bu durum platonik aşık olanlarda, elde edildikten sonra kendine uygun bulmama durumu yaşadığın. İlişkileri saçma buluyor olabilirsin. Ama hayatının aşkı gerçekten O olsaydı emin ol bir dakika bile yanından ayrılmazdın. Bu sadece elde edildiğinde cazip gelmeme durumu. Kimse dört dörtlük değildir. Sen kendini beğenmiyor olabilirsin ama karşı tarafın sende neler gördüğünü asla bilemezsin. Sadece fiziksel özellik değildir emin ol karşı taraf için önemli olan. Hele ki ciddi düşünüyorsa asla değildir.Eşimin bana söylediği bir söz var. Bazen bende söylerim "ben güzel değilim" diye. "Kendini benim gözlerimle görseydin yanından ayrılmak istemezdin" der. Eğer gerçekten istemiyorsan iki taraf içinde işkence haline döndürmeye gerek yok. Ama anladığım kadarıyla seninki sevgi değil hevesmiş ve elde edildiğinde de anlamını yitirmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygularım çok karışık.. Ona bağlanmama sebebim biraz da benim kendi bencilliğimden geliyor. Bağlanıp üzülmekten korkuyorum, kendimi üzmektense başkasının üzülmesini tercih ediyorum. 3 ay oldu ama benim en sevdiğim rengi, en sevdiğim kitabı, en sevdiğim yemeği bilmiyor.. ben de onunkileri bilmiyorum.. bir şey yaşıyoruz ama bu kesinlikle aşk değil. Belki zamanla düzelir, belki zamanla düzelirim bilmiyorum.. yorumunuz için çok teşekkür ederim, ben kendimi beğenmediğim için başkasının beni beğendiğine inanmıyorum. İlişkimdeki sorunları düzeltmek için önce kendimi düzeltmeliyim sanırım. Kendime karşı daha pozitif olursam, bencillik gibi iğrenç bir duygudan kurtulursam her şey daha güzel olacak gibi. Yorumunuz için tekrar çok teşekkür ederim, gerçekten yardımcı oldunuz ^^

   Sil
 3. Bende de ilk yaşadığım ilişkimde aynı durum vardı, daha doğrusu ben kendimi feminist olarak görüyordum ve karşı cinsten biriyle aşk ve sevgi temalarını içeren hiçbir vıcık vıcık durum yaşayamayacağımı sanıyordum ki şu an hala o ilk ilişkimin içerisinde 8. yılımızı doldurmuş bulunmaktayız. Ben de ne olursa olsun ayrılsam da üzülmem durumundaydım ama bağlanmamak gibi bir seçeneğe başvurmuyordum...
  O eğer gerçek kişi ise ve o gerçek aşk ise zaten sen kendi elinde olmadan akışına bırakacaksındır.
  Kendine çok fazla yüklenme, en güzel çehrelerin bile bir dolu kusuru var. Kimse kusursuz değil. Sevildikçe kendini onun gözlerinden görebilecek ve kendini daha da çok seveceksin... Seviliyorsan izin ver seni sevsin. Seviyorsan da kendine izin ver ve sevmeye devam et...
  Gönül işleri tamamen iki kişinin duyguları ile alakalı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle maşallah diyim, nazar değmesin, Allahım sizi daha da mutlu etsin, 8 yıl dile kolay�� çok teşekkür ederim yorumun için, sanırım gerçektende şu an en iyi seçenek akışına bırakmak, zamana bırakmak.. kendi kötü yönlerimin farkındayım ve onları düzeltmeye çalışcağım, umarım her şey güzel olur���� Yorumun için çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum gerçekten :-)

   Sil
 4. Anladığım kadarıyla kafanız çok karışmış, fakat lütfen yanlış anlamayın konu hakkındaki düşüncelerimi söylemek istiyorum. Bu durumu o kişiyle paylaştınız mı? Yani ona karşı olan duygularınızı sevgilinizle paylaştınız mı? Bence paylaşmadıysanız durumu o kişiyle paylaşmanızı tavsiye ederim. Belki o zaman her şey daha farklı olabilir.

  Şöyle bir şeyde var, dış görünüm olarak sizin istediğiniz gibi olabilir belki ama her şeyde dış görünüm ile bitmiyor, önemli olan karakter ve kişilik, kendinize şu soruyu sorun. Karakteri ve kişiliği düzgün ama yakışıklı değil, karakteri ve kişiliği düzgün değil ama çok yakışıklı bunların içinden hangisini seçerseniz bence o zaman daha sağlıklı bir karar verebilirsiniz diye düşünüyorum. Umarım her şey gönlünüzce olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Bunları ona söylemeye fırsatım olmadı henüz, ama en kısa zamanda açmalıyım haklısınız.
   Tabii ki önemli olan kişiliği, ondan bir yana şikayetim yok benim. Bence benim sorunlarım kendi kafamda kendimle. Onları aşmam lazım..
   Çok teşekkür ederim:)

   Sil
 5. Rica ederim.��
  İnşallah sizin için hayırlısı olur.

  YanıtlaSil
 6. Gerçek aşk bu mudur diye sormuşsun. Bazen birine aşık olursun öyle olduğunu sanırsın. Sonra başka biri çıkar evet dersin aşk bu. Bu duygu tamamen sana bağlı bence. Senin gerçek aşkın düşündüğün şekilde olmayabilir. Sende bilmiyorsun yani. Bana sorarsın aşk aniden gelen ve her şeyi yerle bir eden bir duygu. Hem çok güzel, hem de çok acı. Çektiğin acıya rağmen yaşadığına pişmanlık duyamayacağın kadar da özel. Böyle mantıklı düşünerek olan bir şey değil bence. Mutlu olmanı dilerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, umarım gerçek aşkın geldiğini fark edebilirim. Dediğin gibi mantıkla olacak şey değil bu, hissetmem lazım:)

   Sil

Kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz ^^

😀😃😄😁😆😅😂🤣☺️😊😇🙂🙃😉😌😍😘😗😙😚😋😛😝😜🤪🤨🧐🤓😎🤩😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩😢😭😤😠😡🤬🤯😳😱😨😰😥😓🤗🤔🤭🤫🤥😶😐😑😬🙄😯😦😧😮😲😴🤤😪😵🤐🤢🤮🤧😷🤒🤕🤑🤠😈👿👍🏻👎🏻👊🏻🙌🏻👏🏻🤝🤲🏻🤜🏻👌🏻👈🏻👉🏻✌🏻🤞☝🏻✋🏻🖐🏻🙏🏻👋🏻💁🏻‍♀️💁🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️