2 yorum
 1. Dün gibi hatırlıyorum:( Üsküdar'daydık o zamanlar, televizyon açıktı ve alt yazı geçmişti:( tüm aile çok üzülmüştük:( ben yapanların bulunacağından umudumu kestim:( Onun ve Aziz Nesin'in öngördüğü her şey gerçekleşti, ikisi de "İmam hatipli, dinciler, asker olacak, hakim olacak, ülkeyi ele geçirecekler" demişti...imam hatiplerin forum sitelerinde aylarca gözlem yaptım, alayı Atatürk, cumhuriyet düşmanı ve kara çarşaf harici tesettürü bile kabul etmeyen aşırı dinci bildiğin anormal tiplerdi..:(

  Eline sağlık Kamer'ciğim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, evet Aziz Nesin'in pek çok öngörüsü var gelecekle ilgili ve ne yazık ki çoğu gerçekleşti.
   İnsanları anlamaya çalışıyorum ama bir türlü anlayamıyorum. Bir insan Atatürk'ü neden sevmez? Bunu da geçtim, bir insan göz göre göre Atatürk'ün bizler için yaptıklarını nasıl inkar edebilir? Televizyona çıkan şarlatanların sözlerini referans alıp Atatürk böyle yapmış, Abdülhamit böyle yapmış diyorlar, gerçekten komik. Tarih bölümünde okuyan biri olarak tüm bunlara gülüyorum. Bize ilk öğretilen şey şuydu :''Öğrendiğiniz bir bilginin kaynağı nedir? araştırın.'' Ama insanlar televizyona çıkan insanların sözlerini dinleyip dinleyip onlara gerçekten inanıyorlar. Bu adam böyle diyor da bu adamın kaynağı ne? diyen bir Allahın kulu çıkmıyor maalesef.
   İmam hatipler üzerine çok durulması gereken bir konu. Maalesef artık herkesi imam hatipe yönlendiriyorlar. Benim okuduğum lise Ankara'nın eski liselerinden biriydi. Uğur Mumcu'nun da mezun olduğu liseydi aynı zamanda. Uğur Mumcu gibi pek çok aydını yetiştiren, güzide bir okuldu. 2016'nın sonlarında Çankaya Belediyesi okulu tadilat ettirinceye kadar okulun sıvaları dökülüyordu. Bizden 2km uzaklıkta ise sanırım Türkiye'nin en görkemli lisesi vardı ve tabi ki imam hatip lisesiydi. İçinde yüzme havuzundan spor salonuna, kapalı otoparkından misafirhanesine her şey vardı. Çoğu belediye binasından, fakültelerden daha görkemli bir okul. İmam hatiplere verilen ilgi maalesef anadolu liselerine ve fen liselerine verilmiyor. Durum gerçekten üzücü.
   Azmettirenler maalesef halen bulunamadı ama umarım ki bulunurlar ve adalete teslim edilirler. Ne yazık ki umut etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.
   Nur içinde yatsın sevgili Uğur Mumcu...

   Sevgilerimle ^^

   Sil

Kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz ^^

😀😃😄😁😆😅😂🤣☺️😊😇🙂🙃😉😌😍😘😗😙😚😋😛😝😜🤪🤨🧐🤓😎🤩😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩😢😭😤😠😡🤬🤯😳😱😨😰😥😓🤗🤔🤭🤫🤥😶😐😑😬🙄😯😦😧😮😲😴🤤😪😵🤐🤢🤮🤧😷🤒🤕🤑🤠😈👿👍🏻👎🏻👊🏻🙌🏻👏🏻🤝🤲🏻🤜🏻👌🏻👈🏻👉🏻✌🏻🤞☝🏻✋🏻🖐🏻🙏🏻👋🏻💁🏻‍♀️💁🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️