28 Şubat 2018

Gerici Zihniyet

Bugün Onedio'da gezinirken bir içeriğe denk geldim ve bu okuduğum yazı beni bu yazıyı yazmaya itti. Yazıda son dönemlerde gerici zihniyete ait insanların yaptığı faaliyetler özetlenmişti. İşte öğretmenlik yapan pisliklerin söylediği iğrenç cümleler, hastanelerde, devlet ve eğitim kurumlarında uygulanan saçma sapan uygulamalar falan.. Yazıyı okumak isterseniz burada.

Bugün ben de bu yazıyı yazıyorum çünkü yıllar önce ben de bu gerici zihniyetten nasibi almış ve neden bilmiyorum bu saate kadar susmuşum.

O zamanlar kendi aramızda konuşuyor, protesto ediyorduk zaten ama sesimizi daha ileriye duyurmayı hiç düşünmemiştik. Zaten bu gerici zihniyete mensup şahıs çok kısa bir süre kalmış sonra da görevinden alınmıştı.

Sizi daha fazla meraklandırmadan olayı anlatayım:

Ben 10. sınıftayken okul müdürümüz değişmişti. Yeni müdür gelene kadar vekalet etmesi için geçici bir müdür atanmıştı ki bu şahıs şu an FETÖ davasından açığa alınmış birisi.


Her neyse, işte bu adamın okula gelir gelmez yaptığı ilk faaliyet ne oldu biliyor musunuz?
HAREMLİK-SELAMLIK UYGULAMASI!
Evet, sınıflarda kız-erkek yan yana oturmayacak, kantinde yan yana sıraya girmeyecek, sınıflara gitmek için kız öğrenciler sağ merdiveni erkek öğrenciler ise sol merdiveni kullanacaktı. Bu zorunlu bir saçmalıktı, pardon, kuraldı. Biz tabi ''Yav he he'' diyerek kurala uymadık fakat yine de böyle bir kuralın olması o kadar saçmaydı ki! Benim gittiğim okul eğitimde yenilik, çağdaşlık amacıyla kurulmuş, yurt dışındaki eğitim sistemlerinin inceleyip ilk uygulamaya konulduğu köklü bir okuldu! E hani çağdaş eğitim?! Erkekler sağdan kızlar soldan çıkınca mı yakalayacağız çağdaşlığı?!

Sonra efendim, mescidi yeniletti, cuma günleri erkek öğrencilerin ve öğretmenlerin cumaya gitmesi için onlara izin verdi... Okul sıraları eskiymiş, duvarlar dökülüyormuş, öğrenciler kantinden şikayetçiymiş.. ona ne değil mi?!

Bu uygulama bile başlı başına bir rezaletken müdürün yaptığı 2 fena şey daha oldu. En kötüsünü en sona saklamak amacıyla diğerini önce anlatacağım;
Şu an adını hatırlamadığım fakat kamuda ''kötü'' bağlantıları olduğu söylenen bir vakıfla anlaştı ve bu vakfın temsilcilerine okulda bir konferans yaptırdı. ''Savaş bölgelerindeki çocuklara yardım ve mektup gönderin, onlar sizin kardeşleriniz olacak'' gibi şeyler söylediler. Biz tabi o zaman 15-16 yaşında pek bilgili olmayan çocuklardık, inandık, para ve mektup gönderecektik ki birisi bu ''kötü'' bağlantılardan bahsetti, sınıfça yardım göndermedik. Belki de tamamen iyi niyetli bir şeydi bilmiyorum ama o müdür kafamda o kadar kötü yer yapmış ki iyi bir şey olduğuna kendim inanmıyorum ben size söyleyim.

Bu müdür bozuntusunun yaptığı en fena şey neydi biliyor musunuz? Hani dedim ya gelir gelmez yaptığı ilk uygulama haremlik-selamlıktı diye. İşte aslında yaptığı ilk iş bir tek o değildi. Gelir gelmez haremlik-selamlık getirdiği gibi yaptığı bir iş daha oldu:

atatürk kabartması ile ilgili görsel sonucu
resim
Adam gelir gelmez okulun girişindeki Atatürk kabartmasını kaldırttı!!
Bizim okulun kantininin oradaki girişte böyle kocaman, duvar kadar bir Atatürk kabartması var. Onu kaldırttıı!!! Restorasyon(!) olduğu söylendi ama yalan tabi ki!

Atatürk'ün ülkesinde, onun sayesinde okuyan gençlerin kalbinden onu çıkarmaya çalıştı ama duvarla yetinmek zorunda kaldı! Allahtan 2 ay falan kaldı sadece. O gittikten sonra gelen yeni müdür hemen o kabartmayı geri taktırdı, okulu boyattı, sıraları falan yeniledi. Yani yapması gerekenleri yaptı, birileri gibi gelir gelmez bağnazlık, eskicilik getirmeye çalışmadı.

Şu an o eski müdür FETÖ'den açığa alınmış... Oh olsun!
Bu yazıyı o zamanlar yazmadığım için pişmanım. Neden yazmadım bilmiyorum belki de şu bloga ara verdiğim dönemde yaşanmıştı bu olay. Şimdi aklıma gelmişken yazıyım, dursun burada. İleride okur okur yad ederim eski müdürü!

Müdürün ismini vermeyim, F.A olarak kalsın burada. Ayrıca kendisi tip ve fizik olarak Rahmetli Bülent Ecevit’in birebir kopyasıydı da onu da söyleyeyim .

Ya işte, görün bakın çocuklarınız kimlere kimlere emanet ediliyor!? 2 aylığına geldiği okula haremlik-selamlık getiren, Atatürk'ü kaldırmaya çalışan, bizi kendi emellerine alet etmeye çalışan, gericiiğrenç bir zihniyet... Sonumuz hayır olsun gerçekten..

4 yorum:

 1. Beter olsun, sürüm sürüm sürünsün, böyle sahte namus kumkumalarını görüyoruz gazetelerde!!!! Kafasında takkeli, beyaz sakallı bir 'dede' hatta 'hacı amca' tipli adam köpeğe tecavüz ederken Ekşi Sözlük'te vardı televizyonda haber kanallarına da çıktı çünkü şikayet etmişler, benim bloğumdaki yalancı kadın da başı kapalı, güya namazında, orucundadır! BU tiplerden öyle çektim ki, yazdığın gibi burama kadar geldi:(((
  Eline sağlık Kamer'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablacım.. Yaa evet biliyorum o videoyu kafasında takke önünde köpek.. yani izleyince şok geçirdim.. Böyle insanların(!) varlığına hayret etmemek elde değil..

   Sil
 2. Merhaba, blogunu Deep'ten gördüm.

  Dediğin gibi o müdür bozuntusuna OH OLSUN! Valla ne olacak sonumuz hiç bilmiyorum. Biraz yazıdan alakasız olabilir ama şimdi de gelmişler internet üzerinden yayınlanan dizilere karışıyorlar. Sorsan çocuklar etkilenmesin ama onların amacı sadece cinselliği bastırmak. Çocukları düşünselerdi günümüz dizileri bu kadar korkunç olmazdı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoş geldiniz.
   Kesinlikle haklısınız. Bir grup var ve kendilerince bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Sonumuz hayır olsun gerçekten...

   Sevgilerle ^^

   Sil