8 Şubat 2018

#MİM Kişilik Testi

Herkese selam!
Bugün Hayata Genç Bakış blogunu okurken Megalodon Köpekbalığıyla ilgili yaptığı paylaşım dikkatimi çok çekti ve aklıma bu mim fikrini getirdi.

Üniversitede birlikte İngilizce dersi aldığımız bir arkadaşım var. Sosyoloji bölümünde okuyor. Onun bu blogdaki takma adı Sanatçı olsun. Çünkü sanatçı ruhlu bir insan. Mükemmel bir çizim yeteneği ve farklı bir zekası var.
İlk tanıştığımız anda bana bir soru sordu. ''Sana kişilik testi yapabilir miyim?'' Önce şaşırdım. Yani daha önce hiç konuşmadığım, tanımadığım bir insan gelip bana bunu sormuştu. ''Yap'' dedim. Bu mim'deki soruları bana sordu. Ve verdiğim cevaplara göre benim kişiliğimi yorumladı.

Ben de o soruları bir mim yaparak sizlerle paylaşmak istedim. Yalnız sizden şunu istiyorum, sorulara cevap verirken gerçekten hissettiğiniz şeyi yazın. Mesela en sevdiğiniz hayvanı sorduğumda, köpek çünkü çok tatlı demeyin. Köpeğin sahip olduğu ve sizin sevdiğiniz tüm özelliklerini yazın. Mesela sağdık olması, neşeli olması gibi.

Sorulara verdiğiniz cevaplara göre kişilik testini yapmayı da anlatacağım. Ama lütfen ilk önce soruları ve cevapları okuyun. Kişilik testinin cevaplarını başka bir gönderide paylaşacağım ki herkes içinden geleni yazmış olsun. Testin cevaplarına göre cevaplamamış olsunlar. Kişilik testinin ne anlama geldiğini birkaç gün sonra paylaşacağım :) Şimdilik iyi eğlenceler :)

CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

1. Kendinizi bir hayvan yerine koyacak olsanız bu hangi hayvan olurdu? Neden?
(Eğer cevap bulamadıysanız en sevdiğiniz hayvanı ve neden sevdiğinizi yazın)

Kesinlikle Kaplan. Çünkü bana göre kaplan bu dünyadaki en asil hayvan. Ailesine düşkün, evlatları doymadan kendi karnını doyurmayan asil bir hayvan. Üstelik diğer kedilerden de farklı. Kedi türleri içinde yüzmeyi bilen tek tür. Yani hem asil, hem farklı hem de ailesine düşkün bir hayvan. Üstelik çok da havalı bir görünüşü var!

2. En sevdiğiniz 2. hayvan nedir? Neden?
Benim 2. en sevdiğim hayvan Kartal. Çünkü Beşiktaşlıyım. Kartal Beşiktaş'ın simgesi ve bana asiliği çağrıştırıyor. Bu bahsettiğim asilik kötü bir şey değil. Hayata karşı bir duruş, bir isyan. Ayakları yere sağlam basan, kimseye boyun eğmeyen, tek tabanca ve çok asil bir hayvan kartal. [Bir hayvandan böyle özellikler çıkarmam garip gelmiş olabilir ama gerçekten böyle hissediyorum. Sizlerden de böyle cevaplar bekliyorum :) ]

3.Deniz size ne hissettiriyor?
Deniz sonsuzluk gibi bir şey. Ucu bucağı gözükmüyor. Denizde ilerledikçe bir yere yaklaşmıyorsun aksine karadan uzaklaşıyorsun. O yüzden denizde yüzerken 2 kere düşünmeli insan.
Deniz zordur. Denizle mücadele etmesini bilmek gerekir.

4.Akvaryum size ne hissettiriyor?
Evinde 2 akvaryumu olan bir insan olarak şunu açık ve net söyleyebilirim ki : HİÇ! Akvaryum bana hiçbir şey hissettirmiyor. Arkadaşım bana bu testi yaparken de hiçbir şey hissetmemiştim.

5.Hayatının sonuna kadar bir sebze veya meyve olarak yaşayacaksın. Hangi sebze veya meyve olmak isterdin? (Elma. Çünkü en sevdiğim meyve gibi cevaplar vermeyin, neden elma olduğunu iyice açın.)
Portakal olmak isterdim. Çünkü portakalın dışında güzel bir kabuğu var ama o kabuğun içinde dünyanın en lezzetli meyvesi var! Kabuğunu bıçak olmadan açmak zor olsa da bıçak değdirmeden açınca tadı milyon kat daha lezzetli oluyor(Antalya'da denendi). Ve ayrıca portakal diyince benim aklıma Antalya'daki deniz kenarında bulunan portakal ağaçları geliyor. Güneşin altında denizin yanında yetişen güzel mi güzel bir meyve:) O yüzden portakal olmak isterdim.

_____________________________________________________________________________

Evet mim bu kadar. 5 sorudan oluşuyor. Bu sorulara verdiğiniz her bir cevap sizin bir kişilik özelliğinizi temsil ediyor. Ben testi bildiğim için sorularda kendimi övdüm sanmayın :D Sanatçı bana testi ilk defa yaptığında ne cevap verdiysem yine o cevapları verdim.

İsteyen herkes yapabilir. Hatta isterseniz eşinize, dostunuza da yapın bakın bakalım onlar ne düşünüyorlarmış :) Yeni tanıştığınız bir insanı tanımak için de bu testi kullanabilirsiniz. Test gerçekten de işe yarıyor ve doğru çıkıyor. Bugüne kadar kime yaptıysam ''Anaa gerçekten öyle'' gibi tepkiler verdiler:) Sizin de yorumlarınızı bekliyorum :)

Benim Mimlediklerim
 1. Hayata Genç Bakış (mimi yapmaya onun blogunu okurken karar vermiştim :) )
 2. Beyda'nın Kitaplığı
 3. Bücürük ve Ben
Ayrıca bu mimi İSTEYEN HERKES yapabilir :) Yapanlar yorum atarsa çok güzel olur, onların cevabını da okurum :)
Kategori:

19 yorum:

 1. Öncelikle Sinan'ın askere gittiğini bilmiyordum, hayırlı tezkereler diliyorum, helal olsun ayrıca çünkü bir sürü genç askere gitmemek için türlü şeyler yapıyor, bedelli istiyor filan.

  Mim soruları çok ilginçmiş, beni de mimlemişsin teşekkürler yapacağım mutlaka.:)
  Kaplanı çok severim çünkü bir kedi, çok tatlı bir kedi, çok güçlü, asil bir duruşu olan bir kedi, ve senin de yazdığın gibi müthiş bir anne...(zaten tüm dişi kediler çok harika anne oluyorlar anlatmakla bitmez ben çok tanık oldum)

  Eline sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek ablacım asıl ben teşekkür ederim güzel yorumun için:)
   Mime gelecek cevapları çok merak ediyorum çünkü her bir soru bizim bir özelliğimizle bağlantılı. Umarım katılımı da bol olur:)
   Sevgilerimle:)

   Sil
 2. Öncelikle oğlum yazısından ilham alınarak mim yapıldığını görünce çok sevinecek. Çok teşekkürler. Mimi tabii ki de yaparım. İlginç sorular. Bakalım ne cevaplar çıkacak. Çok teşekkürler yeniden. Hemen duyuralım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek asıl ben teşekkür ederim :) İyi eğlenceler dilerim :)

   Sil
 3. Temanı masaüstü görünümüne alsan daha şık durur aslında telefondan girenler için:) ben şimdi telefondan daha çok girmeye başladım galiba o yüzden:)))) sevgilerrr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen yaptım :) Önerin için teşekkürler! :)

   Ayrıca biraz önce Yeni Temam diye bir gönderi paylaşmıştım ama sonra sildim. Müjde ablaya yorumu için çok teşekkür ediyorum :)

   Sil
 4. Bu tema çok güzel olmuş :) ayrıca bu mim de hoşuma gitti.. liste harici de yapabilir mi? :) Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Tabii kii isteyen herkes yapabilir, hatta yaparsanız çok mutlu olurum :)
   Sevgilerle :)

   Sil
 5. Sizi tanımak adına güzel bir mim olmuş, bu arada temanız değişmiş, hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın.

  YanıtlaSil
 6. benim yazımdan ilham alıp böyle bir mim hazlırlamanız çok güzel çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 7. bu arada derslerimden vakit bulunca sizin miminizi en kısa sürede yapacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk yorumunu onayladığım halde burada çıkmamış ona da buradan cevap vereceğim:)

   Ben sana teşekkür ederim, yazı yazmaktan vazgeçme, kime nerede ne konuda ilham olacağını bilemezsin :) Derslerini de lütfen aksatma, mimi fırsat bulduğun bir ara yaparsın ve beni de çok mutlu edersin:)
   derslerinde ve hayatında başarılar diliyorum :)

   Sil
 8. Kaplan hakkındaki düşüncelerine katılıyorum. :) Eğer Pi'nin Yaşamı'nı izlemediysen, hiç durma; izle bence. Çünkü tam senlik! Baş karakterlerden biri bir Bengal kaplanı! ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah bilmem mi Richard Parker'i :) Gözlerimden kalpler çıkararak izlemiştim sanırım :D Öneri için teşekkür ederim..

   Sevgilerimle ^^

   Sil
 9. Ah genç evlatlarım... Sizlerle gurur duyuyorum, Beyda kızımın oğluyla ve seninle. O kadar güzel bir şey yapıyorsunuz ki, kutlarım sizi yavrum. Artık biri beni mimlerse ben de yaparım canım. Eline sağlık, başarılar dileklerimle oğlum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ece ablacım :) İsteyen herkes yapabilir bu testi, siz de yaparsanız çok mutlu olurum.

   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 10. Merhabalar Kamer :)
  Mimi arkadaşlarda görüp geldim. 'Hakkımda' kısmında isminin kaynağını okuyunca daha bir yakın hissettim kendime.Kendi fotoğraflarını düzenlemeni de çok sevdim, mimi de... İyi ki geldim :)) Sevgilerimle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Aytül Hanım, hoş geldiniz, iyi ki geldiniz :)
   Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Mimi siz de yaparsanız beni çok mutlu edersiniz ^^
   Sizin de adınız ''ay''dan geliyor benim de:) İnsan isminin özelliklerini taşırmış, ben kesinlikle taşıdığımı düşünüyorum bilmem siz de öyle düşünüyor musunuz :))

   Sil