14 yorum
 1. Tebrik ediyorum Kamer'ciğim sistemli çalışmış, azmetmiş, başarmışsın. Ne güzel:) Bu arada indirimli dersane 4000- 6000 ise indirimsiz olanı hiç sormayayım!!Üzüldüm ve çok şaşırdım! Allah çocukların ailelerine yardım etsin. Ben senin yaşındayken dersane var mıydı pek böyle popüler değildi, benimle şu an yaşıt olanlar bilir öyle lise bitince sınava girerdi bizim nesil...şimdi kimse dersanesiz yapamıyor bu kadar pahalı olduklarını bilmiyordum ya insan yıllık 1000 lira filan alır yazık ya...:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ablacım.. Dershane fiyatları 9000 tl civarı oluyor genelde kesinlikle adam kazıklıyorlar.. Son sene dershaneye gitmeyen yapamayacakmış gibi düşünülüyor oysa benim pek çok arkadaşım dershaneye falan hiç gitmeden çok iyi üniversiteler kazandılar. Temel liseye giden pek çok arkadaşım da mezuna kaldı bu sene. Hayat garip ve çelişkili..
   Sevgilerle ^^

   Sil
 2. Benim zamanımda ygs yoktu, Öss ve öys vardı gerçi bunlarda Ygs ile aynıydı sadece sınav isimleri farklıydı sanırım. Ben sözelciydim ama geometri sorularını çözüyordum. Fizik ve kimya sorularını da çözüyordum ( periyodik cetvel soruları ) Umarım başarılı olursunuz. Bu arada Açıköğretim okumakta güzel ayrıca okuduğunuz bölümde çok iyi.
  Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, ben de size başarılar dilerim.
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 3. Sevgili Kamer, birincisi tarih bölümü niye küçümsensin?:) Zeki, bilinçli, araştırmacı tarihçilere ihtiyacımız var. Meslek yaşamında başarılar dilerim.
  İkincisi, son sınıfta temel liseye geçmeyi hiç anlamıyorum. Benim oğlum da üniversite 2.sınıfta okuyor. Lisede dediğin gibi yapanlar olmuştu, dışarıda da gözlemliyordum. Senelerce okuduğun, -özel ya da devlet- doğru dürüst bir ismi olan liseden diploma almak varken, Akıl Küpü Temel Lisesi'nden mezun olmak nedir mesela? Evet bu isimde bir lise var:) Nerede kaldı aidiyet duygusu, nerede kaldı vefa?
  Üçüncüsü, hani dershaneler kapanmıştı?:)
  Allah gençlerimize kolaylık versin.Sistem karmaşık, yakın gelecekte düzelecek gibi de görünmüyor. Yazını çok faydalı buldum, umarım sınava hazırlanan öğrenciler de faydalanırlar.
  Sevgiler, başarılar...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Sezer Hanım :) İnsanlar tarih lafını duyunca yüzlerini bir ekşitiyorlar, üniversiteye gitmek için gitmişim gibi düşünüyorlar oysa siz gerçekten haklısınız. Zeki, bilinçli ve araştırmacı tarihçilere kesinlikle ihtiyaç var. Mısıroğlu dinleyen bir zihniyete bunları anlatmak zor tabi ki..
   KESİNLİKLE HAKLISINIZ! Benim gittiğim lise çok köklü bir liseydi ve gerçekten adı olan bir liseydi. Her sene okulun kuruluş yıl dönümünde mezunlar toplanıp buluşur, okula gelip eski sıralarına oturur ders dinlerler :) Mezunlarımız arasında sporcudan sanatçıya akademisyenden bilim insanına çok seçkin insanlar var. Böyle bir liseye gittiğim için gerçekten mutluyum. Lise diplomamda ''Akıl Küpü'' yerine ''Deneme'' yazdığı için milyonlarca kez şükürler olsun ^-^
   Her sene dershaneler kapatıldı falan diyorlar ama yok öyle bir şey, hala pek çok dershane var neden kapatmıyorlar bilemiyorum..
   Öğretim devam ederken defalarca sistem değiştirdiler. Gençlerin, öğrencilerin işleri gerçekten zor Allah yardım etsin..
   Yorumunuz için tekrar teşekkür ederim, sevgilerimle ^^

   Sil
 4. heeey saaaol lazı olanlara söleriiiim :) bi de merhabaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hoşgeldin :) Çok teşekkür ederimm :))

   Sil
 5. Ya sınav dönemleri... :)
  Neyse geride kaldı :) :)
  Kolay gelsin diyelim...
  ve ben de beklerim bloguma! :)))

  YanıtlaSil
 6. Teşekkür ederim, hemen bir iade-i ziyaret yapalım o zaman :)

  YanıtlaSil
 7. Merhaba.Sevgili deep'in blog tanıtım yazısında gördüm sizi ve geldim😊
  Öncelikle tebrik ederim azimle çalışmışsın bravo.Bi yazıyı ihtiyacı olan gençlerimize okutacagim 😊
  Bu arada takipteyim bana da beklerim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoş geldiniz :)
   Çok teşekkür ederim, hemen geliyorum ^^
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 8. Zorlu bir süreç geride kalmış. Tebrikleştik ederim :) Deep'in blogu sayesinde keşfettim blogunu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoş geldiniz :)
   Çok şükür o zor süreci atlattım, güzel deneyimler edindim. Yine de o yılımı özleyeceğimi pek sanmıyorum :D
   Sevgilerle ^-^

   Sil

Kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz ^^

😀😃😄😁😆😅😂🤣☺️😊😇🙂🙃😉😌😍😘😗😙😚😋😛😝😜🤪🤨🧐🤓😎🤩😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩😢😭😤😠😡🤬🤯😳😱😨😰😥😓🤗🤔🤭🤫🤥😶😐😑😬🙄😯😦😧😮😲😴🤤😪😵🤐🤢🤮🤧😷🤒🤕🤑🤠😈👿👍🏻👎🏻👊🏻🙌🏻👏🏻🤝🤲🏻🤜🏻👌🏻👈🏻👉🏻✌🏻🤞☝🏻✋🏻🖐🏻🙏🏻👋🏻💁🏻‍♀️💁🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️