9 Mart 2018

DOLANDIRILDIK !

Ya şaka gibi resmen! Hala sinirden elim ayağım dudağım her yerim titriyor! Bu halde bu yazıyı yazıyorum çünkü başkaları da mağdur olmasın. Ayrıca lütfen bu yazımı kopyalayıp yapıştırın veya kendi bloglarınızda falan firmanın adını ve dolandırıcılık yöntemini yazın. Ne kadar yayılırsa o kadar iyi olur.!!Şimdi size olayı en başından anlatıyım:

Bu sabah berbat bir kabus gördüm. Nefes nefese kan ter içinde uyandım. Rüyamda bizim eve gelmiş bir adam beni esir almıştı. Telefonla annemi aramaya çalıştım ama telefonu gelip elimden aldı. Sonra telefonumu geri yanıma koydu. Telefon yanımda olmasına rağmen annemi arayamadım. Sonra bir yolunu bulup hızlıca evden kaçtım hemen bizim 2 alt katta oturan yengemlere gittim. Annem orada oturuyormuş.

Evet rüyam bu kadardı. O esirlik anları, o telefon yanımda olmasına rağmen anneme ulaşamamam.. gerçekten berbattı. Dedim ya soluk soluğa kan ter içinde uyandım. Okula giderken anneme mesaj attım:
''Bu gece çok kötü bir rüya gördüm kan ter içinde uyandım, sen nasıl annesin'' diye şakayla karışık bir mesajdı.

Her neyse sonra okula gittim derslerime girdim. Öğlen 2'de dersim vardı ve hoca 3 buçuğa kadar ders anlattı. Sonra bıraksam mı yoksa ara mı versem diye bir ikilemde kaldı ve ara vermeye karar verdi. O arada çıkıp eve gidebilirdim. Çünkü hoca yoklama almıyor. Ayrıca servis 16.00 da kalkıyor ve servise bindiğimde 40 dk da falan evde oluyorum. Servise yetişemezsem ise eve gitmem 2 saati buluyor. Yine de önemli ders diyerekten gitmedim.

Hoca 16.09'da bıraktı. Yani servisi sadece 10 dakikayla kaçırmış oldum. Ben de mecbur dolmuşla eve gidiyim dedim ama aksiliğe bakın yanlış dolmuşa binmişim! Beşevler yerine Kızılay dolmuşuna binmişim ve bu yüzden eve Kızılaydan gitmek zorunda kaldım.

Bu arada ben normalde okuldan çıkar çıkmaz annemi arayan bir insanım ama ne şanssa bugün aramayacağım tuttu! Zaten şarjım %10'du ben de o yüzden şimdi aramayım Kızılayda ararım dedim. Bu arada okula şarj aletimi götürmüştüm, 2 saat kütüphanede ders çalıştım o ara gidip şarja takabilirdim ama takmayacağım tuttu!! Ya yemin ederim her şey bu dolandırıcılık başımıza gelsin diye ayarlanmış gibiydi! Hiç yapmayacağım şeyleri yaptım, hep yaptığım şeyleri yapmadım, servisi dakikalarla kaçırdım, yanlış dolmuşa bindim... Bunlar gerçekten tesadüf müydü?!

Her neyse, Kızılay'da AVM'nin önündeyken annemi aradım meşgule attı. Bir daha aradım bir daha attı. Sonra annem beni babamın telefonundan aradı:
-Kamerr nerdesin? dedi
-Kızılaydayım anne dedim.
-Tühh dedi
-Noldu? dedim.
-Neyse dur arama şimdi işim var, şifre geldi Migrostan 600 lira kazandım dedi ve kapattı.
Sesi o kadar mutlu ve heyecanlı geliyordu ki kıyamam yaa :(( Meğer dolandırıcılar annemden telefonuna gelen şifreyi göndermesini istemişler. Onun da süresi var o yüzden acele edior, bir yandan da600 lira kazandım diye seviniyor :(((( Ben önce sandım ki Turkcell Sarı kutudan kazandı. Ama sonra içime sinmedi işte bir daha aradım.
-Anne noluyor ne 600 lirası? dedim
-Kuzenim mesaj attı. Migrostan hediye kazanmış bana da kazandırdı şimdi de babana yapıyorum.
-Anne saçmalama dedim.
-Saçmalamıyorum MTCGAME.COM diye bir şey istersen bak sende dedi ve telefonu yine yüzüme kapadı.
Hayır şarjım zaten %10 kalmış. Zamanla sidik yarıştırıyorum. Bir de annem iki de bir yüzüme kapatıp duruyor.

Google'a yazdım baktım herkes bu firmayı şikayet etmiş. Milletin paralarını falan hep çalmış. Hemen annemi aradım
-Anne onlar dolandırıcı sakın bilgi falan verme dedim.
İNANMADI!

Ben tabi sinirlendim.
-Tamam ya ver ne veriyorsan ver ama ben senden 200 liramı alırım, dolandırılmışsın bankaya borcun varmış falan da dinlemem dedim.
Beni geçiştirmek için:
-Ya he he
falan dedi ve yine kapattı.

Sinirden elim ayağım titredi. Annem bu kadar saf bir insan olamaz böyle bir şeye nasıl inanır diye diye kendimi yiyorum falan sonra aklıma geldi annemin facebook şifresini falan biliyorum. Girdim facebooka annemin bu kuzenini faceden aradım. Açmadı.
''Cnm şimdi işim var bitsin açacağım'' yazdı.
Ben ısrarla 9-10 kere aradım açmadı sonra da benim şarjım bitti. Ya o kadar çaresiz kaldım ki anlatamam. Otobüste yanımdaki teyzeden rica ettim telefonunu verdi annemi aradım
-Anne bak gözünü seviyim bunlar dolandırıcı hemen kapat falan dedim ama iş işten çoktan geçmiş tabi.

Yaklaşık 40 dakika sonra eve vardım. MAL kardeşim sanki çok komik bir şeymiş gibi hayvan gibi gülerek durumu bana anlatıyor. Ben tabi sinirliyim. Annemi o kadar uyardım bana inanmadı, OH OLSUN dedim. Bağırdım çağırdım ne yalan söyleyim kadının üzerine çok gittim. Bir yandan ben bir yandan babam çok yüklendik kadına. O da tabi her zaman ki gibi ağladı, her zaman ki gibi ''üstüme gelmeyin'' dedi. Bir kere de suçunu kabul et. Bir kere de ağlama, üstüme gelmeyin lafına sığınma. Bıraküstüne gelelim kendinle bir kere yüzleş be kadın!

Ya cidden ailecek psikolojik desteğe ihtiyacımız var bu durum açık ve net.

Annem dolandırılmış olsa da böyle şeylere kanmayan bir insandı. Akrabasının hesabı ele geçirilmiş ve o da o yüzden inanmış. Başkası olsa zaten inanmaz. Yine de adam senden kart numarası istiyor, telefona gelen şifreleri istiyor. Sen hangi akla hizmet o mesajları gönderiyorsun? Sen bu kadar saf değildin be annem! Biliyor musunuz bence suç babamda. Adam hastalandığından beri babama annem bakıyor ve gerçekten insanı çileden çıkarıyor. Annemin yerinde ben olsam çoktan terk edip gitmiştim... Annemin kafasını o kadar dolduruyor o kadar bozuyor ki gördüğünüz gibi kadın artık düşünemiyor...

Dolandırıcılık mevzusu nasıl olmuş hemen anlatıyorum;

Annemin kendi kuzeni Facebook'tan anneme ''selam canım nasılsın'' diye yazıyor . Annemde cevap veriyor. Sonra buhesabı ele geçirmiş olan dolandırıcı annemin kuzeniymiş gibi yazıyor :
''Mıgrostan Faturalılara Özel Hediye Ceki Dağıtıyor Senide düşündüm Hatın Faturalımı ?''
Annem saf da evet diyor numarasını veriyor. Sonraki konuşmaları aynen SS alıp size aktarıyorum:

Sonra kart numarasını da alıyor bir de öyle dolandırıyor. Tabi ben Kızılaydan annemi arayana kadar falan bunlar olmuş şeyler. Hani istesem de yapabileceğim hiçbir şey yoktu. Zaten dedim ya bugün başıma gelen her şey sanki bu dolandırıcılık başımıza gelsin diye olmuş. Hocanın bitireceğim dediği dersi uzatması, servisi kaçırmam, yanlış dolmuşa binmem, yolumun uzaması, telefonumun şarjının bitmesi...
Bir de bu adam mesajı attığında annem tam yatacakmış. Eğer yatsaydı bu mesajın sesini duymayacak, bu dolandırıcılağa da maruz kalmayacaktı. Böyle bugünkü her şey bunun için tasarlanmış sanki. Ama ben rüya görmüştüm. Annem de rüyasında telefon görmüş. Biz insan evlatlarına gerçekten bazı işaretler veriliyor ama biz göremiyoruz....

Yaa dostlarım işte annemi böyle dolandırmışlar. Böyle şeylere kanmayan, televizyonda görünce ''Nasıl inanıyorlar tüm gün televizyon bas bas bağırıyor bunları'' diyen annem bugün dolandırıldı. Akrabası sandığı için inandı. Annem sanmış ki kuzeni migrosta çekiliş gibi bir şeye katıldı şimdi de çekiliş için annemi de davet ediyor. Düşünsenize en yakın arkadaşınız size mesaj atıyor :
''Kanka şu an Migrostayım. İnanılmaz bir çekiliş var 600 lira verecekler. Gel sen de katıl. Şu numaraya mesaj atıyormuşsun''
Siz de inanmaz mıydınız?

Bilmiyorum yaa annem inandı işte. Ah be annem.. Herkes o kadar iyi niyetli mi.. Hiç aklına gelmedi mi? :(

Aslında annemi suçlayamıyorum. Her şey apaçık ortada olsa da babam yüzünden beyninin allak bullak olmasından dolayı gözünün önündeki şeyi göremedi! Bakınca dolandırcı olduğu o kadar belli ki ama annem gün boyu felçli babamdan hakaret üstüne hakaret küfür üstüne küfür yediği için beyni allak bullaktı yoksa böyle bir oyuna kanmazdı. Kendi kuzeni yazmış olmasaydı kanmazdı.

Ayrıca biliyor musunuz.. aramızda kalsın babam falan ama bazen o kadar çileden çıkarıyor ki.. Aklıma getirmemem gereken şeyleri getiriyorum.. 

Hemen bankayı arayıp kartları falan iptal ettirdik. Telefon hattını mobil ödemeye kapattırdık. Polise falan gittik ama nafile. Adam yakalansa bile diyecek ki:
-Benim bir ilgim yok. Kadın oyun için ödeme yaptı. Mesajları kendi gönderdi, kendi onayladı.

Böyle diyip sıyrılacak orrrrospu çocuğu!!! Ayy kusura bakmayın daha fazla tutamıyorum kendimi. Sizden ricam lütfen bu firmayı şikayet edin. Dolandırıcı olduklarını tüm sosyal platformlarda paylaşın. Başkasının da canı yanmasın:

MTCGAME

LÜTFEN ŞİKAYET EDİN => https://www.sikayetvar.com/sikayetyaz
LÜTFEN BLOGLARINIZDA, SOSYAL MEDYA HESAPLARINIZDA PAYLAŞIN BU DOLANDIRICILARI!!

MİGROSTAN VEYA BAŞKA BİR MAĞAZADAN HEDİYE ÇEKİ KAZANMAK İSTER MİSİNİZ? DİYE KANDIRIYORLAR. 
NUMARALARI 5523 SAKIN BU NUMARAYA MESAJ GÖNDERMEYİN
EKLEME : ÇOĞU KİŞİ BU TUZAĞA DÜŞMÜŞ. TIK TIK

34 yorum:

 1. Selam
  Geçmiş olsun çok zor bir durum
  Teyzemde başka bir dolandırıcyla sanki hipnoz olmuş gibi telefonda konuşmuş az kalsın ne var ne yok herşeyini verecekken aklı başına gelmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :(
   Annemin mesajlarına baksana sanki o da hipnoz olmuş gibi :( Şu cuma gününde yaptıklarına bak ya.. Allahlarından bulsunlar, dünyada da sürüm sürüm sürünsünlerr

   Sil
 2. Çok geçmiş olsun. Gerçekten ciddi bir konu. Umarım aynı şey tekrar yaşanmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İnşallah, sağolun :(

   Sil
 3. Büyük geçmiş olsun Kamer'ciğim, annen kocaman kadın nasıl inanmış hay Allah yaaa...bizim evi de 2-3 kez 'polisiz karakoldan arıyoruz' diyenler aradı. Hemen kapattım. Tekrar geçmiş olsun canım, olanla ölene çare yok derler annen de ağlamasın olmuş artık yapacak bir şey:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim abla :( Annem asla kanmazdı böyle şeylere ama dedim ya babam insanda kafa bırakmıyor :(
   Annem artık bu olayın üzüntüsünü çeker de çeker. Bize de günlerimiz zehir olur tabi :(

   Sil
 4. bkz; https://i.hizliresim.com/kOp78v.png

  Geçtiğimiz sene bu tür dolandırıcılardan bende mesaj aldım. Yengemin facebook hesabını ele geçirerek, messengerdan çoğu kişiye bu şekilde mesajlar atarak, dolandırmaya çalışıyorlardı. Biz durumu hızlı bir şekilde çözerek, bir maddi zarar oluşmasını önledik.

  Sizin böyle bir olayı yaşamanız gerçekten kaçınılmaz bir son olmuş. Günümüz dünyasında demiyorum. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Efendimiz (S.a.v.)'in; '' Helal kazanç sağlayınız.'' sözünün çiğnendiği bu devirde, dolandırıcılık, kaçakçılık ve ticarette yapılan hilekarlığın ardı arkası kesilmiyor. Ben bu tür; sonu hüzünle biten olayların daha da artacağını biliyorum. Bunları engellemek için şuanda hiç bir çaba sarf etmiyoruz. Her gün izlediğim haberlerde mutlaka bir tane dolandırıcılık vakası haberi görüyorum. Mutlaka! Kısacası; Allah bu tür insanları, Mahkeme-i Kübra'da karşımıza çıkaracak. Elbette bizlerden yalvara, yakara helallik isteyecek. O vakit çok çetin bir hesaba çekilecekleri günü beklemek bizler için en doğru şey olur.

  Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım böyle bir durumu bir kez daha yaşamazsınız. Yazınızı, google+ sayfamda paylaşıyorum.

  Kalın sağlıcakla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İhsan Bey 🙏🏻
   Bizim de tüm akrabalara mesaj atmış bu pislik ama oltaya bir tek kafasında bin bir derdiyle annem düşmüş :(

   Öbür tarafta tabi ki cezalarını çekecekler ama inşallah bu dünyada da cezalarını çekmeden, ettiklerini bulmadan gitmezler. Babam kötü davransa da bunu hastalığı yüzünden yapıyor. %98 engelli raporu var. Çalışamıyor. Bir de bu halde dolandırıldık :(( Allahından bulsunlar inşallah ne diyim😢😢

   Sil
 5. İnternete günaşırı giriyorum Kamer. Gördüm, hemen okudum. Nasıl gerginlik yaşamışsın yavrum. Çok geçmiş olsun. Rüyalar dediğin gibi, gelecekten tüyolar verebiliyor.

  Dolandırıcılık ve tüm suçlarda sanki patlama yaşanıyor. Ve halktan kime ne ki? Sahipsiz salınır olduk.
  Anneciğin babana bakıyor demek :(( Ben tam on iki sene diyaliz hastası eşime baktım. Bir ayağımız hastanede idi. On senenin ilk ikinci senesinde oğlum vefat etti. Kadınlar fedakâr olurlar bilirsin. "Ben bir hemşireyim..." diye inandırdım kendime ama hastalar çok egoistleşiyorlar. Nihayet daha vefat etmeden depresyona yakalandım yavrum. Tam yirmi senedir mücadele ediyorum. Anneciğine moral verin. Hiç kolay değil. Tekrar geçmiş olsun dileklerimle yavrum. Allah daha beter durumlardan sizi korusun canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ablacım başın sağolsun, Allah sabır versin🙏🏻😔
   Çok teşekkür ederim desteğin için. Biliyorum annemin yaşadıkları çok zor ona elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.. Babamın hastalığı beyinden geldiği için sürekli git-gel yaşıyor yoksa asla böyle bir adam değildi :(
   Her insanın bir sınavı var ablacım.. Allah hepimizin yardımcısı olsun🙏🏻
   Desteğin için çok teşekkür ederim.. Sevgilerle

   Sil
 6. Çok şaşırdım ve üzüldüm. Bu sıralar o kadar duyuyorum ki bu dolandırıcılık olayını. Benim bir arkadaşıma da yapmışlar başka bir yöntemle ama haberi bile yokken. Mahkemesi vardı bu sıralar iş o kadar büyümüştü ispat edemiyordu. Anneciğin de dediğin gibi kafa dağınıklığından düşünememiş inşallah o da iyidir şimdi. Çok geçmiş olsun:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için çok teşekkür ederim.. Dünden beri kafam çok dağınık yeni yeni toparlanıyorum.
   Pazartesi günü biz de gidip başvuracağız bakalım hayırlısı olsun..

   Sil
 7. Ah yazık canım benim.. çok üzülmüştür annen.. o heyecanını o kadar iyi anlıyorum ki, evime bir katkım olacak düşüncesi harika gelmiştir ona. Neyse gelmiş geçmiş olsun, daha beterinden saklasın allah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için çok teşekkür ederim Momentos.. Biliyor musun çok haklısın. Dediğin gibi annem evime katkıda bulunacağım diyerekten böyle bir oyuna geldi. Onu asla suçlamıyorum artık. Olacağı varmış olmuş diyoruz.. Sağlık olsun :)

   Sil
 8. Allah bunların cezasını versin. Haram zıkkım olsun . Çok kötü bir gün geçirmişsiniz ailecek , Allah yardımcınız olsun . Annene yine de yüklenme , onlar bu çağa bizim kadar hızlı ayak uyduramıyor . Biz her şeyin içinde olduğmuz için bu tarz şeylerde daha uyanık davranıyoruz ama büyükler öyle değil . Ve son olarak kendini de bu kadar hırpalama , nasibinden çıkmışsa o para , böyle bütün aksilikler üst üste gelir . Hayırlısı ... Çok sevgiler .🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Zehra Hanım.
   Evet haklısınız bu çağa bizim kadar kolay ayak uyduramıyorlar. Annem benim internetten kitap bile almama sıcak gözle bakmazdı. Sevgili Momentos'un da dediği gibi evime katkıda bulunacağım diye böyle bir oyuna geldi. Asla kızamıyorum. Demek ki olacağı varmış olmuş.. sağlık olsun..
   Desteğiniz için tekrardan teşekkürler, sevgilerle^^

   Sil
 9. Her insanın bir imtihanı vardır. Sizin imtihanınızda buymuş demekki. Bu zamanlarınızda sabırlı olmak yapacağınız en güzel vazife olur. Ailenizin yanında olmak, onlara şefkat göstermek belki de onların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Olan oldu diyerek, bir daha olmaması için tedbirli olabilirsiniz. Haşa, benim size sadece ufak bir tavsiyemdir. Babanız içinde Allah'tan şifalar diliyorum. Kalın sağlıcakla 🙋‍♂️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İhsan Bey. Haklısınız bir daha olmaması için tedbirli olacağız. Annemin de daima yanında olacağım.
   Tekrar teşekkür ederim.
   Sevgilerimle ^^

   Sil
 10. Allah korusun geçen yıl bizi de dolandırmaya kalktılar üstelik Microsoft'tan arar gibi yaptılar bilgisayarıma girdiler ve komple kapattılar çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun 🙏🏻
   Böyle dolandırıcılıkla milleti kandıranlar da Allahlarından bulsun. Ağlayanın malı gülene yar olmaz..

   Sil
 11. Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun.

  YanıtlaSil
 12. çok acaipmiş yaaaa neyse bak altıyüz liraymış neyse ki daha çok değil. tamam bu yazını koycam bloguma herkes duysun. geçmiş olsun yaa.

  YanıtlaSil
 13. Hey Allahım yaa ama annene de bir şey diyemiyorum ki benim annem olsa o da inanır, çünkü dediğin gibi akrabasının hesabı. Neyse ki kredi kartı yok.
  Allah daha kötüsünden korusun. Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.. Evet Allahtan kredi kartı yoktu🙏🏻
   Ya ne uyanık insanlar var ne yapıp edip bir yolunu buluyorlar.. Allah hepimizi korusun bunlardan..

   Sil
 14. telefonda bile dolandırıcılar kendilerini polis yerine koyup,şurdan burdan arıyoz diyebiliyolar,dikkat etmek gerekir hele de facebook,twitter gibi güvenliği çok yetersiz olan sosyal medya hesaplarından gelenlere de kanmamak gerekir..etraf dolandırıcı kaynıyo..deeptonecik önerdi geçmiş olsun..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ertuğrul Bey.. Polisim/hakimim/savcıyım diyenlere zaten itibar etmiyoruz. Akraba olunca geldik böyle bir oyuna :( Dediğiniz gibi böyle güvenliği olmayan sosyal medya hesaplarına da kanmamak gerekiyor.. Biz dersimizi aldık :(

   Sil
 15. geçmiş olsun yaa. bir şey yaşanacak olunca insanın basireti bağlanıveriyor işte, yaşanmalıymış demek ki :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Kesinlikle size katılıyorum. O gün yaşanan her şey ,atılan her adım bu olayın yaşanması için olmuş sanki..
   Ne yapalım, olacağı varmış olmuş. Allah daha beterlerinden korusun :)

   Sil
 16. Çok geçmiş olsun. Annenize destek olun, hasta bakmak kolay değildir. Kadıncağız ne yapsın tanıdık diye güvenmiş. Allah beterinden korusun,dolandırıcıların da cezasını versin. Sevgiler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aminn, çok teşekkür ederim desteğiniz için :)
   Haklısınız tabi annemin yaşadığı zor, hasta bakmak hiç kolay değil :( İlk gelen bir anlık sinirle çok üzerine gidiyorum bazen ama sonra yaptığımın farkına varıyorum:( Saman alevi gibi bir öfkem var.. O öfke geçince hep destek tam destek :)

   Sil
 17. Az miktar olması büyük şans, memlekette proflar bile dolandırılırken vatandaşların dolandırılmamması mucize olur zaten. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız Halil Bey. Bir de şu Çiftlikbank şeyi çıktı, adam binlerce kişiyi dolandırmış. Hatta polisi bile dolandırmışlar, valla korkulur bunlardann!

   Sil