34 yorum
 1. Selam
  Geçmiş olsun çok zor bir durum
  Teyzemde başka bir dolandırıcyla sanki hipnoz olmuş gibi telefonda konuşmuş az kalsın ne var ne yok herşeyini verecekken aklı başına gelmiş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim :(
   Annemin mesajlarına baksana sanki o da hipnoz olmuş gibi :( Şu cuma gününde yaptıklarına bak ya.. Allahlarından bulsunlar, dünyada da sürüm sürüm sürünsünlerr

   Sil
 2. Çok geçmiş olsun. Gerçekten ciddi bir konu. Umarım aynı şey tekrar yaşanmaz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. İnşallah, sağolun :(

   Sil
 3. Büyük geçmiş olsun Kamer'ciğim, annen kocaman kadın nasıl inanmış hay Allah yaaa...bizim evi de 2-3 kez 'polisiz karakoldan arıyoruz' diyenler aradı. Hemen kapattım. Tekrar geçmiş olsun canım, olanla ölene çare yok derler annen de ağlamasın olmuş artık yapacak bir şey:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim abla :( Annem asla kanmazdı böyle şeylere ama dedim ya babam insanda kafa bırakmıyor :(
   Annem artık bu olayın üzüntüsünü çeker de çeker. Bize de günlerimiz zehir olur tabi :(

   Sil
 4. bkz; https://i.hizliresim.com/kOp78v.png

  Geçtiğimiz sene bu tür dolandırıcılardan bende mesaj aldım. Yengemin facebook hesabını ele geçirerek, messengerdan çoğu kişiye bu şekilde mesajlar atarak, dolandırmaya çalışıyorlardı. Biz durumu hızlı bir şekilde çözerek, bir maddi zarar oluşmasını önledik.

  Sizin böyle bir olayı yaşamanız gerçekten kaçınılmaz bir son olmuş. Günümüz dünyasında demiyorum. Müslüman bir ülkede yaşıyoruz. Efendimiz (S.a.v.)'in; '' Helal kazanç sağlayınız.'' sözünün çiğnendiği bu devirde, dolandırıcılık, kaçakçılık ve ticarette yapılan hilekarlığın ardı arkası kesilmiyor. Ben bu tür; sonu hüzünle biten olayların daha da artacağını biliyorum. Bunları engellemek için şuanda hiç bir çaba sarf etmiyoruz. Her gün izlediğim haberlerde mutlaka bir tane dolandırıcılık vakası haberi görüyorum. Mutlaka! Kısacası; Allah bu tür insanları, Mahkeme-i Kübra'da karşımıza çıkaracak. Elbette bizlerden yalvara, yakara helallik isteyecek. O vakit çok çetin bir hesaba çekilecekleri günü beklemek bizler için en doğru şey olur.

  Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Umarım böyle bir durumu bir kez daha yaşamazsınız. Yazınızı, google+ sayfamda paylaşıyorum.

  Kalın sağlıcakla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İhsan Bey 🙏🏻
   Bizim de tüm akrabalara mesaj atmış bu pislik ama oltaya bir tek kafasında bin bir derdiyle annem düşmüş :(

   Öbür tarafta tabi ki cezalarını çekecekler ama inşallah bu dünyada da cezalarını çekmeden, ettiklerini bulmadan gitmezler. Babam kötü davransa da bunu hastalığı yüzünden yapıyor. %98 engelli raporu var. Çalışamıyor. Bir de bu halde dolandırıldık :(( Allahından bulsunlar inşallah ne diyim😢😢

   Sil
 5. İnternete günaşırı giriyorum Kamer. Gördüm, hemen okudum. Nasıl gerginlik yaşamışsın yavrum. Çok geçmiş olsun. Rüyalar dediğin gibi, gelecekten tüyolar verebiliyor.

  Dolandırıcılık ve tüm suçlarda sanki patlama yaşanıyor. Ve halktan kime ne ki? Sahipsiz salınır olduk.
  Anneciğin babana bakıyor demek :(( Ben tam on iki sene diyaliz hastası eşime baktım. Bir ayağımız hastanede idi. On senenin ilk ikinci senesinde oğlum vefat etti. Kadınlar fedakâr olurlar bilirsin. "Ben bir hemşireyim..." diye inandırdım kendime ama hastalar çok egoistleşiyorlar. Nihayet daha vefat etmeden depresyona yakalandım yavrum. Tam yirmi senedir mücadele ediyorum. Anneciğine moral verin. Hiç kolay değil. Tekrar geçmiş olsun dileklerimle yavrum. Allah daha beter durumlardan sizi korusun canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ablacım başın sağolsun, Allah sabır versin🙏🏻😔
   Çok teşekkür ederim desteğin için. Biliyorum annemin yaşadıkları çok zor ona elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz.. Babamın hastalığı beyinden geldiği için sürekli git-gel yaşıyor yoksa asla böyle bir adam değildi :(
   Her insanın bir sınavı var ablacım.. Allah hepimizin yardımcısı olsun🙏🏻
   Desteğin için çok teşekkür ederim.. Sevgilerle

   Sil
 6. Çok şaşırdım ve üzüldüm. Bu sıralar o kadar duyuyorum ki bu dolandırıcılık olayını. Benim bir arkadaşıma da yapmışlar başka bir yöntemle ama haberi bile yokken. Mahkemesi vardı bu sıralar iş o kadar büyümüştü ispat edemiyordu. Anneciğin de dediğin gibi kafa dağınıklığından düşünememiş inşallah o da iyidir şimdi. Çok geçmiş olsun:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için çok teşekkür ederim.. Dünden beri kafam çok dağınık yeni yeni toparlanıyorum.
   Pazartesi günü biz de gidip başvuracağız bakalım hayırlısı olsun..

   Sil
 7. Ah yazık canım benim.. çok üzülmüştür annen.. o heyecanını o kadar iyi anlıyorum ki, evime bir katkım olacak düşüncesi harika gelmiştir ona. Neyse gelmiş geçmiş olsun, daha beterinden saklasın allah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteğin için çok teşekkür ederim Momentos.. Biliyor musun çok haklısın. Dediğin gibi annem evime katkıda bulunacağım diyerekten böyle bir oyuna geldi. Onu asla suçlamıyorum artık. Olacağı varmış olmuş diyoruz.. Sağlık olsun :)

   Sil
 8. Allah bunların cezasını versin. Haram zıkkım olsun . Çok kötü bir gün geçirmişsiniz ailecek , Allah yardımcınız olsun . Annene yine de yüklenme , onlar bu çağa bizim kadar hızlı ayak uyduramıyor . Biz her şeyin içinde olduğmuz için bu tarz şeylerde daha uyanık davranıyoruz ama büyükler öyle değil . Ve son olarak kendini de bu kadar hırpalama , nasibinden çıkmışsa o para , böyle bütün aksilikler üst üste gelir . Hayırlısı ... Çok sevgiler .🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Zehra Hanım.
   Evet haklısınız bu çağa bizim kadar kolay ayak uyduramıyorlar. Annem benim internetten kitap bile almama sıcak gözle bakmazdı. Sevgili Momentos'un da dediği gibi evime katkıda bulunacağım diye böyle bir oyuna geldi. Asla kızamıyorum. Demek ki olacağı varmış olmuş.. sağlık olsun..
   Desteğiniz için tekrardan teşekkürler, sevgilerle^^

   Sil
 9. Her insanın bir imtihanı vardır. Sizin imtihanınızda buymuş demekki. Bu zamanlarınızda sabırlı olmak yapacağınız en güzel vazife olur. Ailenizin yanında olmak, onlara şefkat göstermek belki de onların kendilerini daha iyi hissetmesini sağlayabilir. Olan oldu diyerek, bir daha olmaması için tedbirli olabilirsiniz. Haşa, benim size sadece ufak bir tavsiyemdir. Babanız içinde Allah'tan şifalar diliyorum. Kalın sağlıcakla 🙋‍♂️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim İhsan Bey. Haklısınız bir daha olmaması için tedbirli olacağız. Annemin de daima yanında olacağım.
   Tekrar teşekkür ederim.
   Sevgilerimle ^^

   Sil
 10. Allah korusun geçen yıl bizi de dolandırmaya kalktılar üstelik Microsoft'tan arar gibi yaptılar bilgisayarıma girdiler ve komple kapattılar çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim size de çok geçmiş olsun 🙏🏻
   Böyle dolandırıcılıkla milleti kandıranlar da Allahlarından bulsun. Ağlayanın malı gülene yar olmaz..

   Sil
 11. Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun.

  YanıtlaSil
 12. çok acaipmiş yaaaa neyse bak altıyüz liraymış neyse ki daha çok değil. tamam bu yazını koycam bloguma herkes duysun. geçmiş olsun yaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Deep 🙏🏻

   Sil
 13. Hey Allahım yaa ama annene de bir şey diyemiyorum ki benim annem olsa o da inanır, çünkü dediğin gibi akrabasının hesabı. Neyse ki kredi kartı yok.
  Allah daha kötüsünden korusun. Çok geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim.. Evet Allahtan kredi kartı yoktu🙏🏻
   Ya ne uyanık insanlar var ne yapıp edip bir yolunu buluyorlar.. Allah hepimizi korusun bunlardan..

   Sil
 14. telefonda bile dolandırıcılar kendilerini polis yerine koyup,şurdan burdan arıyoz diyebiliyolar,dikkat etmek gerekir hele de facebook,twitter gibi güvenliği çok yetersiz olan sosyal medya hesaplarından gelenlere de kanmamak gerekir..etraf dolandırıcı kaynıyo..deeptonecik önerdi geçmiş olsun..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Ertuğrul Bey.. Polisim/hakimim/savcıyım diyenlere zaten itibar etmiyoruz. Akraba olunca geldik böyle bir oyuna :( Dediğiniz gibi böyle güvenliği olmayan sosyal medya hesaplarına da kanmamak gerekiyor.. Biz dersimizi aldık :(

   Sil
 15. geçmiş olsun yaa. bir şey yaşanacak olunca insanın basireti bağlanıveriyor işte, yaşanmalıymış demek ki :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Kesinlikle size katılıyorum. O gün yaşanan her şey ,atılan her adım bu olayın yaşanması için olmuş sanki..
   Ne yapalım, olacağı varmış olmuş. Allah daha beterlerinden korusun :)

   Sil
 16. Çok geçmiş olsun. Annenize destek olun, hasta bakmak kolay değildir. Kadıncağız ne yapsın tanıdık diye güvenmiş. Allah beterinden korusun,dolandırıcıların da cezasını versin. Sevgiler 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aminn, çok teşekkür ederim desteğiniz için :)
   Haklısınız tabi annemin yaşadığı zor, hasta bakmak hiç kolay değil :( İlk gelen bir anlık sinirle çok üzerine gidiyorum bazen ama sonra yaptığımın farkına varıyorum:( Saman alevi gibi bir öfkem var.. O öfke geçince hep destek tam destek :)

   Sil
 17. Az miktar olması büyük şans, memlekette proflar bile dolandırılırken vatandaşların dolandırılmamması mucize olur zaten. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız Halil Bey. Bir de şu Çiftlikbank şeyi çıktı, adam binlerce kişiyi dolandırmış. Hatta polisi bile dolandırmışlar, valla korkulur bunlardann!

   Sil

Kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz ^^

😀😃😄😁😆😅😂🤣☺️😊😇🙂🙃😉😌😍😘😗😙😚😋😛😝😜🤪🤨🧐🤓😎🤩😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩😢😭😤😠😡🤬🤯😳😱😨😰😥😓🤗🤔🤭🤫🤥😶😐😑😬🙄😯😦😧😮😲😴🤤😪😵🤐🤢🤮🤧😷🤒🤕🤑🤠😈👿👍🏻👎🏻👊🏻🙌🏻👏🏻🤝🤲🏻🤜🏻👌🏻👈🏻👉🏻✌🏻🤞☝🏻✋🏻🖐🏻🙏🏻👋🏻💁🏻‍♀️💁🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️