19 yorum
 1. Bunlara laf edilmez çünkü o dizi yapımcıları para kaynağını tam da bu gibi sorunları meydana getirenlerden temin ediyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir yaklaşım. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sevgilerle ^-^

   Sil
 2. Merhaba. Ben kapitalizm! Sizler çocuğunuzun geleceği için endişe duyarken, ben aptal insanları ünlü yapar, şan şöhret kazandırırım.

  Ben kapitalizm! İnsanların milliyetçilik duygularını sömüren dizi/filmler yapar ve bunlardan para kazanırım.

  Ben kapitalizm! Benim yüzümden dünyada 600 milyon obez 1.3 milyar aç insan yaşıyor.

  Ben kapitalizm! Alt sınıf halkın ihtiyaç duyduğu şeyleri almalarını zorlaştırır, ülkelerinin ekonomilerini tetikler ve kendilerini sefalete maruz bırakırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef ki öyle. Yorumunuz için çok teşekkür ederim İhsan Bey.

   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 3. Sanırım yapılan eleştirilere eskiden daha çok katlanabilen siyasetçiler vardı. Levent Kırca'nın eleştirilerinin şimdi yapıldığını düşününce... Montaigne’in dediği gibi:"Korku kimi zaman ayaklarımıza kanat takar, kimi zaman da ayaklarımızı yere çiviler."
  Sevgiler
  Serazad

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, o dönemlerde de sık sık baskı ve sansür oluyordu ama bu kadar değildi. Şimdi o dönemkilerin 10/1'ini yapanlar maalesef tutuklanıyor :(

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim,
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 4. Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Haklısınız televizyon programlarında böyle şeyler göremiyoruz. Artık sadece sosyal medyadan daha aktif paylaşımlar yapılmakta tabi o da takip edebilene..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle. Bu aralar çoğu kişi sosyal medya kullanıyor ama bir o kadar kullanamayan, bir o kadar da doğru kullanamayan var.

   Eskiden hiç değilse herkes televizyona ulaşabiliyordu. Günümüzde bize fikir verebilecek içeriklere ulaşmak pek mümkün olmuyor ne yazık ki.

   Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 5. Ah o levent kircanin programi mukemmel bir elestiri yaparak bize halkin siyasetin ve daha fazla seyin yorumunu yapmamizi saglardi.Mallesef ki gunümuzde boyle programlar bulmak pek mumkun degil anca varsa yoksa birbirine hakaret yagdiran gelin kaynananalar yada 3 5 binliraya aldiklari ayakkabilari konusan kadinlar var ekranlarda yada alalede diziler😒

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle, maalesef :(( Ortalık insana bir şey katmayı amaçlamayan yapımcılarla ve onlara uyarak para kazanan sanatçılarla doldu..

   Bence sanatçı dediğin insana yol göstermeli, insana ve topluma yarar sağlayacak bir şeyler katmalı.

   Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
   Hasret kaldığımız sanatçıların tekrar ortaya çıkması dileğiyle,
   Sevgilerimle ^-^

   Sil
 6. ne güzel sölemişsin ivit :) eskileri izledin bi de demek ki, belki çocukluğumuzu özlüyoruz değil mi :) dolar euro artışı korkunç valla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocukken izlediğim şeyleri izlemek gerçekten çok hoşuma gidiyor. Ne güzel şeyler izlemişim ne güzel şeylerle büyümüşüm derken şimdiki kuşağa da üzülmeden edemiyorum Deep :(

   Ekonomik kriz kapıda gibi duruyor maalesef :(

   Sil
 7. O kadar güzel bir konuya değinmişsin ki yine bayıldım yazına. Ülkenin nereye gittiğini artık kestirmek mümkün değil ve kurtarabilirse anca 90'ların sonunda doğanlar kurtaracak çünkü onlar iki kuşak arası olduğu için herşeyin farkındalar. Oturup düşündükçe çok üzülüyorum gidişata. İnşallah bizler kurtaracağız bu saçmalıklar dolusu ülkeyi. Yoksa sonumuz uçurum olacak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel bir yaklaşım. Bu yorumundan sonra 20. yüzyılın son senesinde doğan biri olarak daha fazla sorumluluk aldığımı hissettim nedense :)

   Biz gençler kendimizi geliştirmeli ve donatmalıyız. Sonuçta ülkenin geleceği biziz. O açıdan bu yaşlarda kesinlikle çok sorumluluk almamız gerekmekte.

   Sil
 8. Bence durum yapımcıların para getiren şeye, senaryoya yönelmesi. Anlatılan konular eskiye oranla iyice tekdüze bir hal aldı ve almaya da devam ediyor. Yabancı yapımların sitcom denilen durum komedisi tarzındaki yapımları bile birbirinden farklı. Karşılaştırma yapmak istemiyorum ama maalesef durum böyle. Eskiden Bizimkiler dizisi vardı. Çok severdim. Hep benzer konular işleniyormuş gibi dursa da hiçbir bölüm sıkmazdı. Hele Tatlı Hayat. Haluk Bilginer ve Türkan Şoray'ın oyuncuları harikaydı.

  İzleyen olduktan sonra bu tip yapımların devam etmesi kaçınılmaz olacaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef haklısınız. İnsanlar bu durumdan şikayet etmedikçe yapımcılar insanlarımızı küçümsemeye ve aptalca yapımlarını sürdürmeye devam edecekler. Daha 19 yaşımda olmama rağmen üzülerek şu cümleyi kuracağım :

   ''Nerede o eski yapımlar?''

   Sil
 9. Herkes cebini düşünüyor.Eleştirenlerin halini görünce korkup ,seslerini kısıyorlar.

  YanıtlaSil
 10. İnsanların beyni uyuşmuş umurlarında değil ki gerçek hayat


  www.yazimbari.com

  YanıtlaSil

Kullanmak istediğiniz emojiyi kopyalayıp yapıştırabilirsiniz ^^

😀😃😄😁😆😅😂🤣☺️😊😇🙂🙃😉😌😍😘😗😙😚😋😛😝😜🤪🤨🧐🤓😎🤩😏😒😞😔😟😕🙁☹️😣😖😫😩😢😭😤😠😡🤬🤯😳😱😨😰😥😓🤗🤔🤭🤫🤥😶😐😑😬🙄😯😦😧😮😲😴🤤😪😵🤐🤢🤮🤧😷🤒🤕🤑🤠😈👿👍🏻👎🏻👊🏻🙌🏻👏🏻🤝🤲🏻🤜🏻👌🏻👈🏻👉🏻✌🏻🤞☝🏻✋🏻🖐🏻🙏🏻👋🏻💁🏻‍♀️💁🏻‍♂️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♂️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♂️