19 Haziran 2018

Youtuber olmak?

Herkese selam!!

Şu güzel Haziran ayının gündüzlerini Dünya Kupası izlemekle, gecelerini ise maçların özetlerini izlemekle geçiriyorum. Boş vakitlerimde ise çok fena Youtube'a sarmış durumdayım.

Çeşitli çeşitli kanalların videolarını izlerken ''lan acaba ben de mi kanal açsam'' diye düşünmeden edemiyorum. Elle günlük yazmaya üşendiğim için günlüğümü bloga yazmaya karar vermiştim ve böylelikle blogger olmuştum. Şimdi de yazmaya üşenip video çekerek youtuber mı olsam?

Şaka şaka, blogu bırakmam. Blogger dünyası apayrı bir dünya ve apayrı bir kültür. Youtube gibi.

Resim buradan alıntıdır.
Düşünüyorum da... ben tarih bölümünde okuyorum. Üniversite giriş sınavı için tarih dersi konularını anlattığım bir youtube kanalı açsam sizce nasıl olur? Ama böyle sıkıcı sıkıcı değil, dedikodu gibi. Mesela Göktürk Devleti'nin kız meselesi yüzünden kurulduğunu anlatsam? Veya Kurtuluş Savaşında iki hain yüzünden az daha Ankarayı kaybedeceğimizi ? Veya ne biliyim tarihte adını çok duyduğumuz Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın hakiki Tosun Paşa'nın babası olduğunu?

Tarih gerçekten çok eğlenceli ve ilginç konularla dolu!

Siz ne dersiniz? Sizce youtube dünyasına da adım atayım mı?


11 yorum:

 1. Tarihe mereklı olan benim için kulağa hoş geldi, neden olmasın derim.:)

  YanıtlaSil
 2. Bence atmalısın , burayı bırakmamak şartıyla.:))

  YanıtlaSil
 3. Kesinlikle çok keyifli olur be ilk abonelerinden olurum yapmalısın bence

  YanıtlaSil
 4. Mutlaka gerekli. özellikle göktürk devleti ve tosun paşa videoları çok ilgi çeker..

  merakla bekliyoruz..

  YanıtlaSil
 5. heeey ben de izliyom kupayıııı, söleseneee tahminleriniiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. fransa-belçika oynayacak bakalım yaa. ikisi de iyi :) belçikadaki lukaku ile fransadaki embabwe en iyi oyuncular bence kupadaki :) grizman da en yakışıklıııı :)

   Sil
  2. Eveett Griezman😍 Ama Fransa'da benim favorim Olivier Giroud bir de onu gör sen :D [Birkaç yıl önce daha yakışıklıydı ama hala idare eder ya :D]

   Sil
 6. ay adım at tabikiiiii çok şirin şeyler yaparsın ki seeen :)

  YanıtlaSil
 7. Bence Youtube'da kalıcılığı yakalamanın tek yolu 'kendin olmak' yapmacık hareketler sadece belli bir kesme hitap etmenizi sağlar. Ancak kendiniz olursanız kendi istediğiniz kişilerle iletişim kurma yolu yakayabilirsiniz. Ayrıca Blogger'a geçmenin veya Youtube'a geçmenin tartışılmaması gereken konular olduğunu düşünüyorum. Neden ikisi bir olmasın :) Sonuçta video çekmeden önce de tamamen bağlı kalmayacak olsanız bile bir metin hazırlamanız gerekiyor haliyle.

  YanıtlaSil