28 Temmuz 2018

Benim Isler

Benim web sitesi ve blog işleriyle uğraşma geçmişim taa 2009 yılına dayanıyor. Düşünün 10 yaşındayken web sitesi falan açıyormuşum. Bugün birden aklıma geldi ve o eski sitelerime girip baktım. Küçük yaşıma göre gayet güzel siteler yapmışım. Sizlere isimlerini vermeden önce web sitesi serüvenimi buraya yazmak istiyorum. Yazayım ki unutmayayım :)2009 yılında, henüz 10 yaşındayken ben de her çocuk gibi internetten oyun oynuyordum. O aralar oyunmemo diye bir site vardı ve oraya kafayı takmıştım. Orada böyle avatar oluşturup gurup falan kuruyordunuz. Ben de afacan_06 diye kendime hesap oluşturmuştum(isme gellll :D) Sonra da kendi grubumu kurdum. Onun adı da, bakın gülmeyin, ***MaCeRa TuTkUnLaRı*** idi :D ahahah her neyse, o dönemde oyunmemo o kadar popülerdi ki insanlar oyunmemodaki grupları için web sitesi falan açıyorlardı. Benim grubumda olan birisi de bizim grubumuz için web sitesi açmıştı. O site hala duruyor bakın : 
oyunmemo-maceratutkunlari

Allahım 10 yaşındaki halimle ne ergence, aptalca, emoca ve de bilmişçe şeyler yazmışım değil mi? Ahahah neyse gülmeniz geçtiyse devam edeyim.

Bu siteyle uğraşırken daha sonra bir anda kendi sitemi kurmak fikri aklıma geldi. Ben de gittim ve ilk sitemi açtım. Onun adı neydi biliyor musunuz? yhengec-fan.tr.gg !  Burcum yengeç diye öyle bir isim vermiştim ama yhengec nedir ya 10 yaşında ergenmişim bildiğiniz.Neyse o site sayesinde yavaş yavaş kendimi geliştirdim. Bir sürü arkadaş falan edindim derken kendi ikinci web sitemi açtım. Bir süre onunla idare ettikten sonra neden bilmem ilk sitemi sildim. Bunun pişmanlığını hala duyuyorum.

Sonra 2011 yılında, yani 12 yaşındayken tarihle ilgili bilgiler verdiğim web sitesini açtım. O siteyi yalan olmasın bi 5 yıl falan kullandım hatta bayağı kendimi geliştirdim. Düşünün 13-14 yaşlarında o sitenin tasarımını içeriğini falan ekliyordum. Hala o zaman yaptığım hali duruyor, girince göreceksiniz. Site bayağı tıklanıyordu ama sonra üniversite sınavı yaklaşınca uğraşmayı bıraktım. 

Blogger maceram ise yine o tarih sitesi sayesinde başladı. Web sitem sayesinde tanıştığım bir arkadaşım bloggera geçmişti ben de onun sayesinde bloggera geçtim. İlk sitem kendi adımın ve soyadımın ilk 3 harflerinden oluşuyordu. Ne yazdığımı hatırlamıyorum ama böyle bu blog gibi yazmıyordum. 

Lise 1'deyken en iyi arkadaşım Tiyatrocu sayesinde okumaya başladığım puCCa'dan ilham alarak puCCa gibi kendi günlüğümü yazacağım bir web sitesi açtım. Kendi adımı kullanmayım, puCCa gibi takma isim kullanıyım diye düşündüğümden ve o zamanlar papyonu çok sevdiğimden ilk ismim paypon'du!! Allahım ne kadar saçma? Sonra kaJJu gibi bir isimle yazmaya devam ettim, bir müddet sonra Güneş ismiyle yazdım ve en son olarak da bu Kameri Şeyler blogunu açtım ve Kamer olarak yazmaya devam ettim. Şimdi sizin bu blogda gördüğünüz 2013-2015 arası paylaşımları yazan Paypon-kaJJu ve Güneş. 2015 sonrasını yazan ise Kamer :)
Dün gece, kanlı ay tutulması varken eski web siteme baktım. 2018 yılında bile güzel yorumların geldiğini görünce o web sitemi buraya yazmak istedim. Hazır onu yazmışken web serüvenimi de yazıyım tam olsun dedim ve işte şu an okuduğunuz bu yazıyı yazdım.

Yalnız bir şey diyim mi, 12 yaşındayken açtığım ve 17 yaşına kadar kullandığım o web sitesi cidden çok iyiymiş. O yaşlarda gayet de güzel içerik üretmişim, tasarım falan yapmışım. Tarihçi olacağım o yaşlarımdan belliymiş ha ne dersiniz? 

O eski siteme bir göz atıp bana fikirlerinizi söyler misiniz? Eğer beğenirseniz belki tarih paylaşımlarımı oradan yapmaya devam ederim, ne dersiniz? 

Osmanlı SultanlarEkleme 31/07/2018

*O web sitesine girdiğimde sizlerden gelen çok değerli yorumları gördüm fakat yönetim panelinden yorumun hangi sayfaya yapıldığı gözükmüyor. Bu yüzden yorumlarınızı bulup yanıtlayamadım lütfen kusuruma bakmayın :( Hepinize güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum buradan :)

20 yorum:

 1. Gülmek ne demek gerçekten şaşırdım ve tebrik ettim içimden. Ben senin yaşındayken tabii haliyle ne bilgisayar daha ülkeye gelmişti, ne bir şey:)))Osmanlılarla ilgili bloğun harika. Valla hepsi için eline sağlık Kamer'ciğim. Yazın bana da ilk bloğumu hatırlattı ne yazık ki, ona - ben teknik konulardan anlamam biliyorsun- bir sapık, manyak dadanmıştı, sürekli spam yorum bırakıyordu nasıl yapıyordu anlamıyorum onay vermediğim halde yayınlanıyordu pis yorumları o yüzden kapattım sildim o bloğumu çok emek vermiştim ismi Antarktika'ydı. :)

  Sevgiler....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa ne güzel keşke eski sitelerimizi geri alma şansımız olsaydı.. İlkler hep değerli oluyor ya ilk sitelerimiz de bizim için çok değerliydi :)
   Yorumun için çok teşekkür ediyorum ablacım, sevgilerle ^-^

   Sil
 2. Çocuklukta doğan ilgi alanlarının geleceği yaratması şaşırtıcı ve bir o kadar büyüleyici. Bu nedenle "Tarihçi olacağım..." ile başlayan cümle çok samimi ve geçerli.

  Teknik konulardan söz ettiğin için, yorumumu da biraz teknikleştirmek istiyorum :) Alıntıyı tam yapamadım, çünkü blogunda sağ tık engeli var, hepsini baştan aşağı yazmak istemedim. Tabii ki sağ tık engeli bir tercih; hatta bu kadar fikir çalıntıcısının olduğu yerde iyi bir karar. Ancak eski sitene de "sağ tık+yeni sekme" şeklinde muamele gösteremediğim için (bir de bunu denediğimde "Kopyalamak yasaktır" uyarısını aldım), hali hazırda sen de onu "yeni pencerede" olacak şekilde ayarlamadığından (belki teman buna izin vermiyordur) o siteye gittim ve yorumu yazmak için geri döndüm :) Senin blogun, uğramayı sevdiğim yerlerden biri olduğu için kendi adıma sorun yok, ancak bunu henüz senin kadar değer vermediğim bir blogda yaşasaydım muhtemelen geri dönmezdim ve bir daha o blogu ziyaret etmezdim. Yorumun teknik kısmı burada sona erdi, şimdi tekrar çocukluğa dönelim :)

  Senin için "afacan" ne demek?

  Neşeli sevgilerle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Linkin öyle olduğunu inanın şimdi fark ettim lütfen kusura bakmayın. Bannerı eski sitemden alıp yapıştırdığım için yeni pencere şeysi yokmuş hemen düzeltiyorum.
   Geri dönüp yorum yazmanız beni gerçekten çok çok mutlu etti onun için ayrıca teşekkür ederim :)
   Afacanın özel bir anlamı yok o zaman üye olurken öyle bir ad seçmişim, ele avuca sığmayan zeki bir çocuk gibisinden.. 06 da malum :)

   Sevgilerle ^-^

   Sil
 3. 12/13 yaş için gerçekten iyi başlıklar var Kamer... Ben senin yaş grubu gençleri bu yüzden çok seviyorum hepiniz pırıl pırılsınız ...

  YanıtlaSil
 4. Çok teşekkür ederim Sevkoz :) Ben hayret ediyorum nasıl yapmışım o zamanlar diye.. ama dedim ya tarihçi olacağım o zamandan belliymiş :)

  Sevgilerle ^-^

  YanıtlaSil
 5. :) çok tatlı. baktım ikisine de. pursaklar, aşkı memnu :) istersen eğlenebilirsinde :) bilmem, tabii, burdaki yazılarını oraya da koyabilirsin tabii. eh bundan sonra neler yapcan bakalım. maşallah sanaaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Deep :) Bilmiyorum youtuber olma maceram kameram bozulduğu için başlamadan bitmişti umarım bu öyle olmaz :D

   Sevgilerle ^-^

   Sil
 6. Blog maceranı zevkle okudum 😀 İçinden yazmak geliyorsa ona da devam et derim.

  YanıtlaSil
 7. Gerçektende ilk siten o yaş için oldukça iyi tebrikler deepten geldim artık sık sık gelirim banada beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum, en kısa zamanda iade-i ziyaretimi yapacağım :))

   Sil
 8. Ne hoş :) Çocukluktan bugüne yazma serüvenin olmasına bayıldım desem :) Yazmayı hiç bırakma :) Bloğuna ayrı bir bayıldım :)

  Mermaid'den çokca sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Mermaid, beğenmene çok sevindim :))
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 9. Merhabalar.
  63 yaşında 5 torun sahibi bir dede olmama rağmen hala blog yazma işleriyle uğraşırım. Bir arkadaşımın sayfasındaki kızıl ay tutulması ile ilgili bir paylaşımına yorum yazarken "Kameri şeyler" rumuzlu gördüğüm bir yorumdan yola çıkarak sayfanıza ulaştım. 10 yaşından beri bloglama ile ilgili serüveninizi okuyunca sizi kutlamak istedim. Bahsettiğiniz ve ziyaret edilerek hakkında görüş istediğiniz o blog sayfasını da ziyaret ederek, edindiğim izlenimlerimi sizinle paylaşmama müsaade edersiniz herhalde. Benim eşimin adı da Kamer'dir. Orta Anadolu'da Kamer ismi genellikle kız çocuklarına verilirken, bir başka yörelerde erkeklere verildiğini de gördüm. örnek Tunceli milletvekili Kamer Genç gibi. Ne tesadüftür ki, Blogger'de ki bloglama işine ben de 2009 yılında başlamıştım. İlk bloglama çalışmalarım 2008 yılında "Blogcu.com" sosyal platformunda başlamıştı.
  Paylaşımınız çok güzel ve anlamlı olmakla birlikte duygulandım. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey öncelikle bu güzel yorumunuz için çok ama çok teşekkür ediyorum. Sevgili dostum Mutlu Anlar Koleksiyoncusu'nun da dediğini gibi hepimiz bir sokağın sakinleriyiz. Burada her yaştan, her meslekten, her zevkten insanlar var. Gerçek hayatta yan yana denk gelmesi mümkün olmayan çok değerli bir insan grubunun içindeyiz ve bu toplulukta olmaktan onur duyuyorum.
   9 yıldır içinde olduğum bu mecra bugün bana çok değerli bir insan daha kazandırmış oldu, onun için de ayrıca mutluyum :)
   Aaa bir adaşımı daha buldum ne güzell:)) Bunu daha önce hiç söylememiştim, bugün itiraf ediyorum ki benim babannemin ismi de Kamer'dir. Dediğiniz gibi bu isim Orta Anadolu'da kız çocukları için sıklıkla kullanılıyor. Ama -toprağı bol olsun- Kamer Genç yüzünden herkeste ''erkek'' ismi gibi bir algı oluştu. Bu yüzden internette olsun, self-servis yerlerde olsun ''Kamer Bey'' gaflarına çok alışkınım. Eşinize söyleyin, beni anlayacaktır :)
   Güzel yorumunuz için tekrardan çok teşekkür ederim. Sizin de kaleminize ve yüreğinize sağlık. Sevgiler ve mutluluklar ^-^

   Sil
 10. Merhabalar.
  Cevab-i yorumunuz için çok teşekkür ederim. "Kamer bey" gaflarına biz de alışkınız. Seyahat biletlerimizi bile alırken hatırlatmamıza rağmen, biletteki cinsiyetimiz çoğu zaman "BAY" olmuştur. Eşimin adı da babaannesinin adından gelmektedir. Hatta ona Kaman ilçesinde "Kör Kamer" derler. Eşim de ben de akrabayız. Köseoğulları sülalesindeniz.

  Eşime sizden bahsettim. İnternette değerli bir kalemdar tanıdım onun ismi de Kamer'miş dedim. O da sizi çok merak etti, acaba annesi kimlerden diye?
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar,
   Benim annemler yıllar önce Kaman'dan Kırıkkaleye yerleşmişler. Lakin anneme dediğimde tanıdık geldi, ''İsa Hocalı köyünden mi? Sanki duymuştum'' dedi. Ben oraları hiç bilmiyorum, bu konuda yabancı kaldığım için üzgünüm '^-^
   Sevgiler ve saygılarla.

   Sil
 11. en çokta YHENGEC-FAN 'a güldüm.. haha çok ergenvari tam emocan..

  YanıtlaSil