30 Temmuz 2018

Hasta Ziyareti

Hayatınızda görüp görebileceğiniz en deli dolu neşe dolu insan annemin kuzenidir. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle, hoş sohbetiyle, samimi tavırlarıyla yeni tanıştığı insanların hayatına bile neşe katar. Böyle efendime söyleyim, bayramlarda düğünlerde bütün gözler onu arar.. öyle bir insandır kendisi. Ve maalesef ki hasta..

Göz bebeği gibi büyüttüğü minnoş bir kızı olan, insanın hayatına neşe katan o abla birkaç gün önce ameliyat oldu. Beyninden tümör aldırdı ama tümörün yarısı kalmış. Eğer doktor kalan tümörü almak istese Allah korusun sol yanını kaybedebilirmiş.

Çok şükür ki öyle bir şey olmadı. Ameliyatı sağ salimce atlattı. Kalan kitle için de kemoterapi alacak. 


Bugün annem, küçük dayım, yengem ve ben o ablanın evine ziyarete gittik. Kapıyı anneanneme inanılmaz derecede benzeyen annemin teyzesi açtı, bizi içeri buyur etti. 

İçeri girip de o ablayı görünce çok fena bir şok yaşadım. O enerjik, neşeli insan.. Saçları kazınmış, kafasında kocaman bir dikiş izi, gözlerinin altı ödemden şiş şiş olmuş.. Onu öyle görünce yüreğim sızladı.

El bebek gül bebek büyüttüğü, ameliyata girmeden önce ''olur ya..'' diyerek tatile götürdüğü küçük kızı da evdeydi. Yazık yavrucağa.. Annesini öyle görmek.. Allah kimsenin başına vermesin. Ha, annesi iyi tabi bunun için milyonlarca kez şükürler olsun. Ama işte yine de öyle görünce bir fena oldum.. 

Hasta haliyle bile misafirperverliğinden ödün vermeyen, ''Kamer, hadi kuzucum annenlere şunu getir, bunu getir...'' diyen, kibar mı kibar ; tatlı mı tatlı bir kadın. 

Allah şifalar versin, onu sevdiklerine; sevenlerine ve küçük kızına bağışlasın... Lütfen sizler de dua edin..
*O ablayı ameliyat eden doktor çok iyiymiş, 60 küsür yaşındaki Karslı felçli bir hastayı yürütmüş. Babamı o doktora götürmeyi planlıyoruz.

14 yorum:

 1. Merhabalar Kamer Hanım Kardeşim.
  Önce rahatsızlığı ve geçirdiği ameliyat nedeniyle annenizin kuzenine Cenab-ı Allah'tan acil şifalar dilerim. Cenab-ı Hakk yine onu sevdiklerine ve sevenlerine bağışlasın inşAllah! Hastalık ta, sağlık ta, iyilik de, kötülük de biz insanlar içindir. Cenab-ı Allah cümle insanlığı hastalıktan ve kötülüklerden muhafaza eylesin, bu dertlere düçar olanlara da rahmetini, merhametini ve şifasını esirgemesin inşAllah!

  Tarih paylaşımlarınızla ilgili sitenizi de inceledim ve gerçekten çok güzel buldum. O kadar çok emek vermişsiniz ki, her bir bölümünden adeta tarih fışkırmaktadır. Bence siz tarihi paylaşımlarınızı o siteden devam ettirin ve ziyaret etmek isteyenler için de bu sayfanıza bir link verin. Benim ki sadece sizin de arzunuz üzerine sadece bir öneridir. Tabi son karar size aittir.

  İnsanın okuyup yazdıkça ufku genişliyor ve akabinde bir hayli yol katediyor. En önemlisi yazarak paylaştıklarımız bizleri son derece mutlu ediyor. Hele bir de paylaştıklarınıza duyulan ilgi ve yorumlar insanı adeta bu konuda kamçılıyor. Size blog çalışmalarınızda ve paylaşımlarınızda başarılar dilerim. Tabi okul hayatınız da da başarılar dilerim. Cenab-ı Allah zihninizi ve bahtınızı açık eylesin. Hep iyi insanlarla ve iyiliklerle karşılaşın.
  Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Recep Bey, güzel ve kıymetli yorumunuz için çok ama çok teşekkür ederek başlamak istiyorum. Güzel yorumlarınız beni gerçekten çok mutlu etti. Dualarınız, önerileriniz, dilekleriniz ve güzel yorumlarınız için her biri ayrı ayrı tekrar teşekkür ederim.

   Tarih paylaşımlarımı o web sitesinde sürdürmeyi ben de çok istiyorum. Hem benim için anlamı olan bir site hem de bayağı eski. Yani benim için çok değerli. Fakat çok uzun zaman blogger kullandığım için oraları unuttum desem yalan olmaz. Belki içerikleri burada hazırlayıp orada yayınlayabilirim. Öneriniz için çok teşekkür ediyorum.

   Güzel dilekleriniz için minnettarım. Ben de size gerek blog hayatınızda gerek özel hayatınızda gerek de iş hayatınızda başarılar dilerim. Yürüdüğünüz güzel yollarda rabbim daima yanınızda olsun.
   Sevgiyle ve saygıyla,

   Sil
 2. Öyle neşeli insanların hasta olması bana çok garip geliyor. Sanki onlara hasta olmak yasakmış gibi.

  İnşallah gelmiş geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bana da öyle geliyor:(( Çok teşekkür ederim.
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 3. Allah acil şifalar versin inşallah; hastanın kendisinin morali yüksek olunca o enerji tüm aileye yayılıyor ve herkes daha da güçle savaşmaya başlıyor. Dualarım sizinle. Çok sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Kesinlikle doğru söylüyorsunuz. Allah ona ve bizlere, yani yakınlarına güç ve kuvvet versin.
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 4. Merhabalar! Cok gecmis olsun,hem babaniza hem ablaniza...

  YanıtlaSil
 5. Allah şifa versin, kolaylıklar versin.

  YanıtlaSil
 6. çok geçmiş olsun umarım atlatır tüm bunları ve sadece acı bir tecrübe olarak kalır ona

  YanıtlaSil