24 Temmuz 2018

Temmuz Günleri

Ayy vallahi de billahi de bunaldım. Sıcak, sıkıcılık, bunaltıcılık... Bu yaz için çok güzel planlarım, hayat dolu ümitlerim vardı , böyle mi olacaktı?!

3-4 gündür inanılmaz kötü hastaydım. Ortalıkta dolaşan salgından ben de nasibimi aldım. (Acaba neden? Bakmak isterseniz buyurun) Hem ishal hem kusma (hem de regl) derken hayatımın en kötü haftalarından birini geçirdim. Ha, hem ishal hem kusma bir arada olunca ve bu 3 gün sürünce 2-3 kilo verdim tabi ama yine de hayatımın en kötü haftalarından biriydi. Ne yemek yiyebildim ne uyuyabildim ne mantıklı düşünebildim ne de hayattan zevk alabildim. Böyle Ali Rıza Bey gibi yattığım yerden boş boş etrafa bakıyor ve bir sonraki kusma&ishal krizinin gelmesini bekliyordum. Ay Allaha şükür geçti de kurtuldum.Böyle diyince ''hayatının en kötü 3 gününü geride bıraktı, eski renkli hayatına döndü'' gibi algılamayın. Yine bok gibiyim. Sıkıntıdan çatlıyorum abii. Tatile zaten gidemiyorum bari olduğum yerde eğleniyim? Yooook! Olmuyor abicim, olmuyor! İzlemediğim animasyon kalmadı. Toy Story'nin repliklerini artık ezbere biliyorum. Diziler ve filmler desen sarmıyor. Allahım bu tatil böyle mi olacaktı?

Aslında geçen senenin tam da bu günleri... Ne biliyim arkadaşlarla ilk tatilime gitmiştim ve hepimiz ''artık eve dönelim'' modundaydık. Yani paramız yoktu, hava sıcaktı + Sinsi'nin çenesi vardı!! Ah çıldırmalık deli ve güzel günler... Biri geçen sene tatil dönüşünde bana sorsa o tatili özleyeceğimi hiç düşünmezdim ama şimdi, özlüyorum. Şu tatilde hayatımdaki en güzel şey Brezilyadaki ve İtalyadaki mektup arkadaşlarım oldu. Onlarla konuşmak beni neşelendiriyor ve heyecanlandırıyor ama onun dışında yine çooook sıkıcı. Hava çok sıcak, camlar kapanmıyor, sokaktan gelen düğün sesleri odama doluyor, davulun sesi uzaktan da hoş gelmiyor!!! 

Allahtan başka bir eğlencem daha var; araba sürmek! Valla iyice ilerlettim bu işi (siz maşallah diyin, ben popomu kaşırım) Cuma günü annemi, yengemi, ablamı, yengemin gelinini ve onun kızını düğüne götürdüm! Bizim evden çıktık yola önce yengemin geliniyle torununu aldık, sonra yengemin evine gittik o üzerini değiştirdi oradan da çıktık teee Mamak'a gittik. İnanılmaz kötü ve ölümcül 2 hata yaptım ama Allahtan bir şey olmadı '^-^ E yavaş yavaş öğreniyoruz araba kullanmayı değil mi?

Biz düğündeyken 1,5 yaşındaki yeğenim bizim evdeymiş. Sen tut ışıkları kapalı olan banyoya gir, kapıyı da kapat oradan çıkama. Kapıyı tıklayıp ''abaa! abbaa!'' diye seslenmiş de kardeşim duymuş gidip çıkarmış. Allahım bu çocuğun şapşallığı beni öldürüyor <3<3 Böyle sessiz sakin, tatlı tatlı hareketleri hayatımıza neşe katıyor işte, iyi ki var :) 
Sonra.. başka neler yapıyorum, haa buldum! Ben ne yaptım? Asla yapmam dediğim şeyi yaptım, blogu bir arkadaşıma söyledim! Yani aslında iyi oldu. Kuzucuk'un fikirlerine hep değer vermişimdir. Onun blogu okuması, değerlendirmesi bir bakıma iyi oldu ama yıllar önceki aptal ve atarlı hallerimi okuyacak olması da canımı sıkmıyor değil. Amaan neyse. Er ya da geç öğrenilecekti zaten. 

Öyle işte, Temmuz günleri de böyle sıkıcılıkla geçiyor. Tek başıma tatile gitmek istiyorum. Bu ara kafayı buna taktım. Biriktirdiğim param da var. Şu tur şirketlerinin bazı organizasyonları oluyor, Olympos, Marmaris, Batum turları falan oluyor belki onlara katılırım. Bilmiyorum, belki bir anda aklıma eser biletimi alıp rezervasyonumu yaptırırım. Öyle plana programa bağlı hareket etmeyi sevmiyorum ben, spontane yaşamak daha keyifli ^-^

4 yorum:

 1. Fotoğraftaki sinema oyuncusu gıcık olduğum biri niyeyse:)))bir dizide oynuyorsa seyredemiyorum o kadar ama sebebi desen tanımam, etmem, sadece negatif elektrik veriyor, yeğenin korkmuş kıyamam:))araba kullanmayı ilerletmen iyi olmuş aman dikkatli kullan canım, inşallah tek başına tatile çıkarsın, güzel bir macera olur.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy seni o kadar iyi anlıyorum ki Müjde abla ben de bu adamı bir türlü sevemedim :D Yeğenim korkmuş ama korkması bile tatlı ve kibar ya çok seviyorum bu kızıı <3 Arabayı temmuzdan bu yana da ilerlettim. Allaha şükür kaza bela olmadı bir tek bayramın ikinci günü üzerine gazetelik devrildi o kadar. Onda da benim suçum yok '^-^ Tatil işi de olmayacak gibi ama bakalım neler olacağı bilinmez :)
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 2. Geçmiş olsun, neyseki havalar serinliyor artık ne dersin ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazın bile hasta oluyordum havalar serinlediğine göre daha çok hastalık kapıda demektir :D
   Ne demişti biri? ''Kötü günleri atlattık, şimdi daha kötü günler var'' :D

   Sil