23 Ağustos 2018

Ufak Tefek Piknikler

Geçtiğimiz cumartesi günü en yakın arkadaşlarımla birlikte muhteşem bir pikniğe gittim!! Yıllardır birbirini tanıyan ve en yakın arkadaş olan 5 kişi ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştirdik!


Cuma günü Esmer, Kuzucuk ve Kuzucuğun İkiziyle birlikte Ankamall'de buluştuk. Bu arada Kuzucuğun İkizi demek istemiyorum artık. Bu ismi tatil anılarımızı yazdığımda isim bulamadığım için vermiştim. O zamanlar çok iyi tanımıyordum. Ama artık ona ne isim vereceğimi biliyorum!! Kuzucuğun İkizinin bu blogdaki takma ismi Ece olsun. Hani kraliçe demek ya işte hem o yüzden hem de Ece normal isim gibi ve ona çook yakışıyor.

Her neyse, isim mevzusunu hallettiğimize göre anlatmaya devam ediyim. Esmer, Kuzucuk ve Eceyle birlikte Ankamall'de buluşup Sinsi'ye doğum günü hediyesi aldık. Yani doğum günü aslında 8 Temmuzdaydı (veya 12 hiç hatırlayamıyorum çok pardon). Ama biz buluşamamıştık hediye falan alamamıştık. O yüzden piknikte hediyeyi de veririz diye düşündük ve Cuma günü hediyeyi aldık. Yani yakın arkadaşa hediye almak hep daha zordur bilirsiniz. Giyer mi giymez mi, verdiğimiz para buna değer mi değmez mi, çok mu sade, çok mu gösterişli... Ayy çok zordu valla ama sonunda hediyeleri seçtik. 1 pantolon ve 2 tişört aldık.

Bu arada gezerken AVM'de Kartal Yuvasını görünce tabi kalbim pıt pıt pıt hatta daha çok pat pat pat atmaya başladı. Alacağımdan değil ya bi girip bakalım dedim, kızlar da Beşiktaş aşkımı biliyorlar beni kırmadılar gidip mağazaya baktık. Yeni sezon formalarını ilk defa yakından gördüm. Tüm formalarımız güzeldi ama kırmızı beni ayrı bi cezbetti. Small ve Mediumunu denedim. Small biraz sıktı ama Medium rahat oldu. Ben normalde Large alırdım ama bu formanın kalıbını büyük tutmuşlar sanırım. İyi ki denedim bakın, yoksa internetten Large bedenini söyleyecektim.

Neyse, formayı almadan, aklımı ve kalbimi mağazada bırakarak Kartal Yuvasından çıktık.
Sonra o gün Ankamall'de oturduk, yemek yedik, sohbet muhabbet derken çok güzel bir gün oldu. Hatta muhabbet o kadar iyiydi ki akşam olduğunu fark etmedik bile. Ama her güzel şeyin bir sonu olur, biz de akşam 8 buçuğa doğru hatta belki biraz daha geç saatte eve gitmek üzere ayrıldık.

Eve gidince piknikte yemek için anneme makarna salatası yaptırdım. Ama garnitür yoktu onun için babamın arkadaşı olan M. Amcayla markete gidip garnitür alıp geldik. Valla Allah razı olsun koca adam üşenmedi benimle markete kadar gidip geldi. Hani bi de geç saat ya o yüzden marketler de kapalıydı, tekel marketten alıp geldik.

O gün annemden belki de 10. defa izin istedim ve sonunda arabayı vermeyi kabul etti!! Yani kızları pikniğe ben götürdüm!! Aslında Kuzucuğun da ehliyeti var ben arabayı alamasaydım o götürecekti ama ne biliyim bi heveslendim böyle. Arkadaşlarımı ben götürüyüm dedim. Annem de izin verdi :)

Cumartesi günü sabah 09.40'ta, elimde makarna salatası ve termosla arabaya bindim ; yola çıktım. Önce bize yakın oturan Esmer'i evinden aldım. O kısır yapmış ve 1 termos çay da o getirmişti. Sonra Beşevlere gidip oradan Sinsi'yi aldık. O sigara böreği getirdi. Hatta ben evden çıkarken o böreği yeni kızartıyordu. Gecikecek diye endişelendim ama öyle çok gecikmedi. Beşevlerden sonra Esmer, Sinsi ve ben ikizleri almak için Bahçelievler'e gittik. Daha önce evlerine 2 sefer gitmiştim ama valla benim hafızam yok yolu yine unutmuşum :D Kızlar tarif etti de öyle buldum. Kuzucuğu ve Eceyi aldık, onlar da battaniye, un kurabiyesi, kahvaltılık, tabak-çatal-kaşık ve bir termos çay getirdiler. İkizleri de aldıktan sonra yola çıktık. Yola çıkarken arkadaşlarımın balkondan bakan annelerine şöfor usulü selam verme yöntemi olan korna çalmayı da ihmal etmedim.


Bahçelievler'de Kuzucukla birlikte fırından poğaça ile simit ; bimden kola, sprite, çekirdek, cips aldık. Sonra da yola çıktık. Ahlatlıbel Atatürk Parkına gittik. Anayasa Mahkemesinin hemen karşısında. Yolu bilmiyordum, Kuzucuk ve Ece tarif etti. Zaten kolay yerdeydi yani yol 15 dakika falan ya sürdü ya sürmedi.

Piknik alanına gittiğimizde arabayı park ettik ve bagajda olan malzemeleri alıp kamelyalardan birine oturduk. Güzel sohbetler eşliğinde kahvaltımızı yaptık. En çok ilgimizi çeken sohbet sanırım Ece'nin kaymakam sevgilisi oldu!! Bayağı bir geyiğini yaptık, arkadaşlarından da bize bul!! falan diye :D Hatta Sinsi şey diyor ''Ece sınavdan çok senden gelecek haberlere umut bağlıyorum'' Çünkü kaymakamın bekar bir arkadaşı falan vermış öhömm öhömm neyse :D Biz bunları konuşurken Sinsi bana dedi ki
''Kamer, diyelim ki Ece sana kaymakam sevgili buldu. Ya kaymakam Beşiktaşlı olmazsa?''
Dedim orada dur. Beşiktaşlılık benim için en önemli kriter. Beşiktaşlı değilse olmaz. Kuzucuk oradan atladı :
''Değil mi Kamer! Aç hadi bi Beşiktaş marşı da dinleyelim''
Allahım beni göreceksiniz nasıl gaza geldim. Dur dedim hemen açıyorum. Youtube'dan en sevdiğim marşı açtım. Geçen sene tatilde falan hep Eceyle söylüyorduk :

Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter
Senin aşkın uğruna ölmeye değer
BEŞİKTAŞIM SEVMİŞİZ SENİ!!Açtım arka fonda bu şarkı çalıyor, biz eşlik ediyoruz falan ortam çok güzel. Bir anda ben daha ne olduğunu anlayamadan bi baktım Kuzucuk bana Beşiktaş poşeti uzatıyor. Dedim n'oluyor? Böyle kanım mı çekildi diyim nutkum mu tutuldu diyim heycandan dilim mi bağlandı diyim bilmiyorum. Poşeti elime aldım, bi açtım!! KIRMIZI FORMAAAAA!!!! Yani o anki halimi, mutluluğumu, duygularımı nasıl tarif edebilirim inanın bilmiyorum. Sanırım o anki halimi yansıtabilecek sözcükler daha hiçbir ağızdan söylenmedi. O an dünyanın en mutlu insanı bendim. Heytt yavrum o gün doğum yapan bir anne mi daha mutluydu sen mi deseniz kesinlikle BEN derim düşünün!!!

Aldım formayı hemen giydim ama nasıl mutluyum anlatamam size. Hani Cuma günü Sinsiye hediye bakarken bana da aldıklarını biliyordum ama forma olabileceğiii... Hiç düşünmemiştim bile! Hatta alışverişe gittiğimiz gün saf saf diyorum ki :
''Kızlar Sinsi bu sabah bana mesaj attı kırmızı formayı çok beğenmiş o yüzden Beşiktaşlı olacakmış.'' Yani Sinsi bana mesaj attı ama meğer benden laf almak için atmış hani hangi forma güzel gibisinden.

Piknikten eve dönerken Esmer arabada dedi ki :
''Formayı Cuma günü sen gelmeden aldık. Seninle birlikte mağazaya bir daha girince korktuk görevli gelip 'aaa siz zaten almamış mıydınız' diyecek diye :D '' diyor ahahaha

Neysee.. formamla birlikte dünyanın en mutlu insanıyken o gün giyebileceğim en kötü kıyafeti giydiğimi anladım. Çünkü altımda sarı pantolon vardı!! Üstümde de kırmızı Beşiktaş forması. Yani sarı-kırmızı işte anlayın Galatasaraylı gibi :D Üzüle üzüle formayı çıkardım. Hem kirlenmesin değil mi? İstanbul'da giyeceğim ben onuu!!

Neyse devam ediyim: Sinsiye de hediyelerini verdik ve biraz daha oturduktan sonra çimlere doğru gittik. Birrr sürü güzel fotoğraflar çekindik ama benim en sevdiğim Ufak Tefek Cinayetler temalı fotoğraf oldu ! Fotoğrafın öyle olacağını tahmin etmemiştik, hatta Ufak Tefek Cinayetler afişine benzediğini fotoğrafı instagramda gören üniversiteden arkadaşım söyledi. Bakın sizce nasıl?Esmerle ben güneşten dolayı gözümüzü kapattık ama Ece ve Kuzucuk kapatmadı shop o yüzden :D Bu arada sarılı olan benim, siyahlı olan esmer, pembeli olan Ece, beyazlı olan da Kuzucuk.

Fotoğraf faslı bittikten sonra oradan bir top alıp voleybol oyna(yama)dık. Yani ben zaten voleybol oynayamam, kızlar da epeydir oynamıyormuş doğal olarak güzel bir voleybol oynayamadık. Ama çok güzel bir şekilde oynamaya çalıştık :D Valla ben çok eğlendim.

Sonra yine sohbet, yeme-içme, dolaşma, top falan derken gayet eğlendik. Çok güzel bir gündü. Akşam 6 gibi piknik yerinden ayrıldık, önce Kuzucuk ve Eceyi bıraktım. Oradan Keçiören'e gidip Sinsi'yi bıraktım. Aslında benim oturduğum yer de Keçiören'e bağlı ama daha uzakta kalıyor. O asıl Keçiören'i çok iyi bilmiyorum hatta hiç bilmiyorum. Sinsiyi bırakmak için gittiğimde ne yalan söyleyim biraz gerildim. Yani bilmediğim bir yer + trafik. Sinsiyi iyi bildiğim Beşevlerde veya Tandoğanda bırakmayı teklif ettim ama ısrar edince evine yakın bir yerde bırakmak zorunda kaldım. Yani bilmiyorum yanımda Esmer olmasaydı oradan çıkamazdım sanırım. Sinsi'nin ısrar etmesi pek hoş olmadı.. Hayır bırakamayacağımdan değil, evinin önüne kadar bırakırım gerekirse ama yeni şoför sayılırım ve akşam trafiği saatinde bilmediğim bir yerde olmak beni ürküttü.

Her neyse, Sinsiyi bıraktıktan sonra Esmer'i de evine bıraktım o zaten yolumun üstünde. Sonra da kazasız belasız eve gittim. Gider giymez beyaz pantolonumu giyip üzerine formamı giydim ve beyaz pantolonla inanılmaz yakıştıı!! Ayy Vodafone Park'ta giyeceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum..


12 yorum:

 1. Ah, Ahlatlıbel'de mi yaptınız pikniği? Çok güzel yerler, her taraf villla ama benim çok kötü anım var hani bloğumda anlattım ya belim ağrıya ağrıya, Tırmık'a yuva bulayım diye oralara gittim ama yine de sonunda kediciğe yuva bulamadım:(

  Neyse çok iyi yapmışsınız, kızkıza piknik ne güzel, formanı güle güle kullan:)
  İnşallah, inşallah Beşiktaş'lı birisiyle evlenirsin, çünkü sen fanatiksin benim gibi biri olsan başka takım tutsa da umurunda olmazdı:)
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ablacım biliyorum :( Umarım o kedicik için en güzel en iyi yuva bulunur..

   Çok teşekkür ederimm :) Yani Beşiktaşlı olması önemli ama Beşiktaşlı olmasa bile hiç değilse saygısı olmalı.. :)
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 2. Ohh mis. Piknik yapmayı çok severim ben de.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evett :) İnsanı çok rahatlatıyor gerçekten :)
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 3. heeey baştan sona çok mutlulukla okudum yaa ne güzel günmüş her şey güzeldiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiim evet çok güzeldiii :))
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 4. Allah gönlüne göre vermiş, iyi günlerde giy.

  YanıtlaSil
 5. Senide severim o Beşiktaş formanıda 😊🌸ne kadar güzel bir gün olmuş senin için sevindim ben Beşiktaşlı değilim ama severim Beşiktaş'ı 😊🌸 arkadaşının da doğum günü kutlu olsun daha nice yıllara 🌸🎂 sevgiler canım benim 😊❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çook teşekkür ederiim :)) Ben de Beşiktaş'ı seveni severimm :))
   Sevgilerle ^-^

   Sil
 6. formayı güle güle giyin efenim bir cimbomlu olarak çok sevindim..😃 kızkıza piknik ne güzel olmuş,doğayla başbaşa olmak..🌲🌳 bu arada kameri ilüstrasyonlar çok dikkat çekici,insan hayran kalmadan gidemiyo blogdan..😁 umarım dilekleriniz gerçekleşir..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :) Evett arada bir şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dostlarla birlikte doğanın tadını çıkarmak çok güzel oluyormuş :)
   İllüstrasyonları beğenmenize çok sevindim. Geçen yılın temmuz ayından bu yana hemen her yazımda kullanıyorum. Böyle güzel yorumlar almak da beni çok mutlu ediyor gerçekten :)
   Sevgilerle ^-^

   Sil